Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Загострення Ольстреської проблеми і 2 пол.60х років та спроби її розв`язання

Загострення Ольстреської проблеми і 2 пол.60х років та спроби її розв`язання
Рейтинг пользователей: / 1
ХудшийЛучший 

Загострення Ольстреської проблеми і 2 пол.60х років та спроби її розв`язання

Криза являє багатовіковий конфлікт.Острів Ірландія поділений на два державні утворення : Республіка Ірландія, яка є незалежною, та Північна Ірландія (її ще називають Ольстером), яка є складовою частиною Великої Британії. Треба зазначити, що більшість населення Північної Ірландії протестантського віросповідання, та виступають за незмінність державного статусу своєї країни. В той самий час, як в Республіці Ірландії, так і в Ольстері, багато прихильників об’єднання острова в єдине ціле, які здебільшого є католиками. В непримиренному антагонізмі цих двох спільнот, в радикальній полюсності, безкомпромісності їх прагнень є суть «ольстерської проблеми». «Ольстерська проблема» - цілий комплекс протиріч, як внутрішньополітичного, так і міждержавного характерів, який породило вищевказане протистояння.У другій половині 1960-х років загострилася у Великобританії ольстерська проблема. Виникла вона у жовтні 1968 року, коли сталися зіткнення громад католиків і протестантів у Белфасті, головному місті Північної Ірландії (Ольстері). Католики-ірландці виступили за возз'єднання Ольстеру з Ірландією, натомість протестанти-англійці. які поселилися тут ще в часи О.Кромвеля, наполягали на необхідності нерозривних зв'язків цього регіону з Великобританією. Слід зауважити, що ольстерська проблема має не тільки національний, але й релігійний та соціальний характер. Ірландці-католики (35 відсотків населення Ольстеру) були найбільш дискримінованою верствою у політичному і соціальному плані.  1967 року вони створили

Північноірландську асоціацію борців за громадянські права, яка восени наступного року організувала масові демонстрації. Проти демонстрантів було кинуто загони поліції; постраждало 77 осіб. Нова таємна воєнізована організація - Ірландська революційна армія (ІРА) відповіла на поліцейські акції, спрямовані проти співвітчизників, терором.

Лейбористський уряд в серпні 1969 року увів в Ольстер в підрозділи регулярної армії, що започаткувало довготривалу й трагічну ольстерську кризу.Така політика Лондона лише погіршувала ситуацію, котра загрожувала відкритим воєнізованим конфліктом.Вирішення кризи мало державне значення. В р-ті переговорів 1998 р. зацікавленими сторонами було підписано Стормонстську угоду. І дійсно сталися покращення. Поновила діяльність Північно-Ірландська асамблея, в роботі котрої приймали участь як католики ,так і протестанти. + в цілому покращилися відносини.


Более старые статьи:

 

You have no rights to post comments