Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Провідні напрямки внутрішньо політ. і зовнішньо політ.діяльності демократичної адміністрації Клінтона

Провідні напрямки внутрішньо політ. і зовнішньо політ.діяльності демократичної адміністрації Клінтона
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Провідні напрямки внутрішньо політ. і зовнішньо політ.діяльності демократичної адміністрації Клінтона

В 1992 р. перемогу на президентських виборах отримав президент демократичної партії Білл Клінтон.Під час передвиборної кампанії Клінтон обнародував загальнонаціональну програму, якій дав назву: "Головне - це люди". Він переконував: "Нам потрібен економний і більш гуманний уряд. Робочі місця. Охорона здо¬ров'я. Освіта. Наша мета зрозуміла. На першому місці у нас повинні бути люди".Він задекларував намір розширити зайнятість у країні шляхом вдосконалення інфраструктури, транспортної системи, освіти, переведення частини оборонних витрат  на цивільні потреби, реконструкції міст, заохочення приватних капіталовкладень та радикальної перебудови системи соціальної допомоги незаможним. Планував він також запровадити систему загального медичного обслуговування, реформувати страхові програми, переглянути оборонну стратегію США у зв'язку із завершенням "холодної війни". Йшлося про зменшення чисельності збройних сил, переорієнтацію їх на розв'язання регіональних конфліктів, про скорочення ядерного арсеналу США. Неоліберальна ідеологія дозволила Б.Клінтону зайняти Білий дім, а її успіхи, незважаючи на скандали під час першого терміну президентства, дозволили йому виграти президентські вибори 1996 року і залишитися у Біло¬му домі ще на один термін.

Економічна стратегія, що її 1993 року обрала демократична адміністрація, базувалася на трьох основних принципах: дотримання бюджетно-податкової дисципліни, збільшення "інвестицій у людські ресурси" та торговельно-економічна експансія. Цікаво, що вражаючі результати своєї економічної діяльності президент-демократ назвав "новою економікою". В цілому адміністрація Б.Клінтона прагматично прокладала так званий "третій шлях"розвитку економіки - поєднання сучасних ринкових методів з ефективним механізмом її державного регулювання. По-перше, сім років безпрецедентного зростання ВВП стали одним з найтриваліших в історії США періодів економічного процвітання. Щорічний приріст ВВП за президентства Клінтона склав у середньому 3 відсотки, що значно вище, аніж в інших розвинених країнах. По-друге, однією з найвизначальніших характеристик розвитку американської економіки у 1990-і роки стало потужне; зростання сектору, пов'язаного з інформаційними технологіями (виробництво комп'ютерів і комунікаційного обладнання, програмного забезпечення, а також обслуговування цих галузей). По-четверте, вплив нових технологій відчутно позначився на міжна-родних торговельних зв'язках США. За період після 1996 року понад 70 відсотків американського експорту складала продукція високих технологій, включаючи такі вироби, як комп'ютери, напівпровідники і телекомунікаційне обладнання. По-п'яте, до числа найпомітніших результатів тривалого економічного зростання і стимулюючої політики у сфері нових технологій належить висо-кий середньорічний дохід, який склав у 1999 році 40 816 доларів. Бідність у США скоротилася до найнижчого рівня за останні 20 років, а безробіття також упало до найнижчої позначки за останню третину XX століття,

Більш успішним виявився пакет законів, які стосувалися боротьби із злочинністю. Вони передбачали витрати в розмірі 30,2 млрд. доларів для збільшення поліцейських сил на 100 тисяч осіб, розширення тюрем та опрацювання урядових програм, як, наприклад, заборону19 типів напівавтоматичної зброї.Зовнішньополітична діяльність демократичної адміністрації Б.Клінтона припала наспецифічний період в історії міжнародних відносин: завершення "холодної війни" та біполярного світу, пов'язаних з розпадом СРСР та Варшавського договору. Тепер же акцент було перенесено з проблем безпеки на зовнішньоекономічні. Цьому сприяли заходи, спрямовані на лібералізацію світової торгівлі. Свідченням активної зовнішньоекономічної політики адміністрації Клінтона став потужний тиск на Японію з метою відкрити її ринок для американських товарів і тим самим послабити хронічний негативний торговельний баланс.

Відмовою ж Білорусії, Казахстану і України від ядерної зброї Б.Клінтон домігся важливого, хоч і часткового, успіху у своєму намірі попередити розширення клубу ядерних держав.

 


 

You have no rights to post comments