Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Висадка англо-амер.військ на Сицилії. Воєнні дії на півдні Апеннінс.п-ова. Вихід з війни фаш. Італії

Висадка англо-амер.військ на Сицилії. Воєнні дії на півдні Апеннінс.п-ова. Вихід з війни фаш. Італії
Рейтинг пользователей: / 1
ХудшийЛучший 

Висадка англо-амер.військ на Сицилії. Воєнні дії на півдні Апеннінс.п-ова. Вихід з війни фаш. Італії

Після успішної операції в Африці Рузвельт і Черчилль зустрілися в січні 1943 р. в Марокко, в м. Касабланка, для узгодження подальших дій. Замість висадження у Франції Черчилль запропонував використати оволодіння Північною Африкою для того, щоб завдати удару Італії.Плани Черчилля передбачали просування Італійським півостровом, здійснення висадження у Греції та Югославії, а після цього вступ до Чехії, Австрії, Угорщини.Здійснивши необхідні підготування, англо-американське командування розпочало вторгнення до Італії. 10 липня 1943 р. під час битви на Курській дузі, коли всі основні сили гітлерівської Німеччини були прикуті до радянсько-німецького фронту, англо-американські війська, що базувались у Північній Африці, здійснили висадження на Сицилії. Італійський гарнізон не чинив серйозного опору. За два тижні союзники оволоділи Сицилією.Сицилійська операція або Операція «Хаскі» — одна з перших масштабних військових операцій за часів Другої світової війни, що була проведена американськими та британськими військами з висадки морського та повітряного десантуна італійський острів Сицилія. Загальне керiвництво операцiєю по захопленню Сицилiї здiйснював американський генерал Д.Ейзенхауер. З оволодінням стратегічно важливим островом англо-американці значно покращили свої позиції на Середземному морі, звільнили морські транспортні артерії, підготували надійний плацдарм для вторгнення до Апеннінського півострову та прискорили падіння фашистського режиму Беніто Муссоліні.Після зустрічі Гітлера і МуссолінІ 19 липня 1943 р. 24 липня зібралася "велика фашистська рада", яка не скликалася багато років. Муссоліні зробив доповідь про становище в країні та на фронті, про результати зустрічі з Гітлером. Все свідчило про повний крах внутрішньої та зовнішньої політики італійського фашизму. Рада вирішила відправити Муссоліні у відставку і передати командування збройними силами королю Вiктору Еммануїлу. 25 липня диктатора заарештували. Головою уряду і міністром закордонних справ було призначено маршала Італії П. Бадольйо.

З вересня 1943 р. лондонське радіо оголосило про капітуляцію Італії, підписання перемир'я з урядом Бадольйо.Умови перемир'я з Італією

1. Негайне припинення всіх воєнних дій італійськими збройними силами.

3. Італійський уряд повинен гарантувати, шо в разі потреби він використає всі наявні збройні сили для того, щоб забезпечити швидке і точне виконання всіх умов цього перемир'я".

Англо-американські війська за домовленістю з Бадольйо висадилися на півдні Італії. У відповідь німецькі війська, що перебували в Італії, роззброїли італійську армію, окупували Північну і Центральну Італію і перетнули шлях англо-американським військам. Виник Італійський фронт, Що переділив Італію на північ від Неаполя на дві нерівні частини. У Північній та Центральній Італії діяв сформований німецькими окупантами італійський фашистський уряд. Його очолив Муссоліні, визволений німецькими десантниками з полону. Південною частиною Італії, що займала менше третини території, керував уряд Бадольйо, який оголосив війну Німеччині та діяв під контролем ангпо-амернкакської військової адміністрації.

Італійська армія вийшла з боротьби. У Південній Італії фашизм зазнав краху, а в Північній і Центральній Італії він тримався лише на німецьких багнетах.


 

You have no rights to post comments