Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Воєнні дії в Пн.Африці ( вересень 1940 – травень 1943 рр)

Воєнні дії в Пн.Африці ( вересень 1940 – травень 1943 рр)
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Воєнні дії в Пн.Африці ( вересень 1940 – травень 1943 рр)

Напередодні Другої світової війни країни Північної Африки були об’єктом гострої конкурентної боротьби держав Заходу. Керівники цих держав добре розуміли ту велетенську стратегічну і економічну роль, яку може відіграти континент вразі європейського або світового конфлікту.       Підкреслимо, що воєнні дії в Північній Африці між італо-німецькими та англоамериканськими військами тривали з 10 червня 1940 р. по 13 травня 1943 р., тобто до капітуляції фашистів. Загарбання Африки Німеччина розраховувала розпочати після успішного завершення війни в Європі. Тому спочатку основна роль в здійсненні її агресивних планів на Африканському континенті відводилась фашистській Італії. Особливістю було те, що воєнні дії війська Італії розпочали 10 червня 1940 р. з метою загарбання головної бази англійського флоту Олександрії і Суецького каналу італійське командування почало головний наступ 13 вересня 1940 р. Англійські війська без боїв почали загальний відступ, але скоро війська Італії зупинились, тому що для просування було мало транспорту.В той же час армія Англії отримала велике поповнення, зокрема, за рахунок африканців зі своїх колоній. 9 грудня 1940 р. англійські війська перейшли в контрнаступ і на протязі 2-х місяців  боїв просунулись на 800 км на територію Лівії (колонії Італії), де повністю знищили італійську армію. В полон попало понад 130 тис. вояків Італії [5]. Ці події стурбували Гітлера і він дав наказ в лютому 1941 р. перекинути в Північну Африку (в столицю Лівії Триполі), бронетанковий «Африканський корпус» під командуванням одного з вдатних

своїх генералів  Роммеля. Його прибуття дало змогу не тільки зупинити успішний наступ англійців у Лівії, а і відкинути їх до Єгипту.   Iнiцiативою у Північній Африці заволоділи держави фашистського блоку. Проте, у запіллі німецьких військ англійські війська утримували важливий стратегічний пункт Тобрук (м.в Лівії), який не давав Роммелю продовжувати наступ. Всі спроби зломити опір англійців були невдалими. В листопаді 1941 р. англійці здійснили вдалий наступ по деблокаді Тобрука і знову оволоділи Керенаїкою. Успіхи англійців призвели до порушення морських перевезень італійців та німців у Середземному морі і поставили корпус Роммеля перед загрозою залишитись без підкріплення і припасів. Це занепокоїло німецьке командування, яке вирішило серйозно зайнятися Середземномор`ям. Ключовим пунктом англійського панування у Середземному морі був о.Мальта, який знаходився якраз по середині моря. Спочатку німецька авіація і підводні човни разом з італійським флотом завдали досить відчутних ударів по англійському флоту в Середземномор`ї: було потоплено або виведено з ладу найбільші кораблі (найвдаліша операція була проведена італійськими диверсантами в Александрії 19 грудня 1941 р., коли було пошкоджено два англійські лінкори). Потім почались систематичні бомбардування о.Мальти, які мали завершитись німецьким десантом у липні 1942 р. Проте Гітлер віддав перевагу наступу Роммеля, який мав захопити Александрію і Суецький канал. У березні італо-німецькі війська почали наступ в Єгипті і були з великими труднощами зупинені в 100 км від Александрії. У червні 1941 р. війська Роммеля захопили Табрук – ключовий пункт британської оборони і взяли в полон 33 тис. його захисників. За це Гітлер присвоїв йому звання генерал-фельдмаршала. Влітку 1942 р. італо-німецькі війська знаходились біля Ель-Аламейну (на півдороги до Александрії), але подальше їх просування було зупинено британськими військами.

Восени 1942 р. італо-німецькі війська знаходились недалеко від Суеца єгипетського порту Олександрія. Однак військова ситуація склалась не на їх користь. Війська Роммеля не були здатні продовжити наступ: не було палива, бо припасів, озброєння, людського поповнення. Тому, в цій обстановці, щоб виграти час італо-німецьке командування вирішило перейти до оборони. Британські війська також зайняли оборону за 1000 км від м. Олександрія навколо єгипетського міста Ель-Аламейна. Нарешті під Ель-Аламейном відбулась найбільша битва в Африці під час Другої світової війни. Вона тривала два тижня – з 23 жовтня по 5 листопада 1942 р. і закінчилась повним крахом німецько-італійських військ. Роммель поспішно відступив у Туніс.


 

You have no rights to post comments