Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Створ.антигітлер.коаліції(Атлант.хартія.Деклар. Об’єд.Націй.Англо-рад. договір(травень 1942)і амер-рад.війс.угода

Створ.антигітлер.коаліції(Атлант.хартія.Деклар. Об’єд.Націй.Англо-рад. договір(травень 1942)і амер-рад.війс.угода
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Створ.антигітлер.коаліції(Атлант.хартія.Деклар. Об’єд.Націй.Англо-рад. договір(травень 1942)і амер-рад.війс.угода

Після підписання у Берліні Троїстого пакту Англія і США у жовтні 1940 р. підписали договір про спільні дії на Тихому океані. Після нападу на Радянський Союз співвідношення політичних сил на світовій арені змінилося не на користь Німеччини. 22 червня 1941 р. прем'єр-міністр Великобританії У. Черчілль заявив по радіо, що Англія надасть СРСР економічну і технічну допомогу, а 24 червня з подібною заявою виступив президент США Ф. Рузвельт. 12 липня 1941 р. в Москві було підписано угоду між урядами СРСР і Англії про спільні дії у війні проти Німеччини. У липні 1941 р. були підписані договори між СРСР та еміграційними урядами Чехословаччини й Польщі про відновлення дипломатичних відносин та взаємну підтримку у війні. У вересні 1941 р. Радянський Союз офіційно визнав Національний Комітет «Вільна Франція» на чолі з де Голлем і заявив про підтримку французького руху Опору. Були відновлені дипломатичні відносини з еміграційними урядами Бельгії та Норвегії. 2 серпня 1941 р. уряд США офіційно заявив про надання економічної допомоги СРСР у боротьбі з Німеччиною. Так було започатковано створення антигітлерівської коаліції. 9-14 серпня 1941 р. на таємній нараді в Атлантиці було підписано англо-американську декларацію про цілі війни, відому як «Атлантична хартія». Англія і США заявили, що не прагнуть до територіальних надбань, зобов'язуються поважати право усіх народів на вибір соціального устрою, дбатимуть про економічне співробітництво між усіма країнами, закликали всі держави відмовитись від застосування сили. Хартія визнавала рівні права і можливості договірних сторін у торгівлі, доступі до світових джерел сировини, свободи морського судноплавства. 24 вересня до «Атлантичної хартії» приєднався СРСР. 29 вересня 1941р. у Москві відбулася перша тристороння міжсоюзницька конференція, на якій була укладена угода про постачання Радянському Союзові зброї та матеріалів військового призначення протягом дев'яти місяців. 7 листопада США поширили на СРСР дію закону про «ленд-ліз» і надали безвідсотковий кредит на суму 1 млрд. доларів. Незважаючи на деякі суперечності, Московська конференція сприяла зміцненню антигітлерівської коаліції.

I січня 1942 р. відбулася нарада дипломатичних представників 26 держав, на якій була підписана «Декларація Об'єднаних Націй». Учасники Декларації зобов'язувались не укладати сепаратного перемир'я або миру з ворогом і визнали за необхідне відкриття у 1942 р. другого фронту в Європі. 25 травня 1942 р. у Лондоні був підписаний англо-радянський союзницький договір, перша частина якого визначала завдання спільного ведення війни проти фашистського блоку. Передбачалось, що сторони надаватимуть допомогу одна одній у війні, не вестимуть переговорів, не укладатимуть перемир'я чи миру з країнами-агресорами без згоди на те обох сторін. З метою збереження миру і відсічі можливій агресії сторони взяли на себе зобов'язання співпрацювати і в післявоєнний період, не прагнути до територіальних завоювань, не втручатися у внутрішні справи інших держав, надавати одна одній економічну та військову допомогу.

11 червня 1942 р. в Вашингтоні був підписаний радянсько-американський договір про взаємну допомогу у веденні війни. Було досягнуто домовленості щодо невідкладних заходів щодо створення другого фронту в 1942 р. Ці два договори остаточно оформили антигітлерівську коаліцію.


 

You have no rights to post comments