Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Причини, передумови і характер 2 світової війни

Причини, передумови і характер 2 світової війни
Рейтинг пользователей: / 3
ХудшийЛучший 

Причини, передумови і характер 2 світової війни

 

Друга світова війна принесла людству незліченні жертви і руйнування. У ній брали участь понад 60 держав, на території яких проживало 80% населення Землі. Бойові дії велися в Європі, Азії, Африці та Океанії на площі 22 млн км2. За роки війни до армій воюючих держав було прикликано 110 млн чол.

Якими ж були причини і передумови цієї війни?По-перше, несправедливість Версальської системи.  Безпосереднім чином передумови війни виникають з так званої Версальсько-Вашингтонської системи - розстановки сил, яка склалася після Першої світової війни. Головні переможці (Франція, Великобританія, США) виявилися нездатні зробити нову систему світоустрою стійкою - переможені були максимально принижені, два ключових держави-противника (Австро-Угорщина і Туреччина) розчленовані. Німеччина була позбавлена можливості повноцінно брати участь в міжнародних справах, обмежена в можливості створити повноцінні збройні сили і обкладена контрибуцією, але при цьому не була розділена.

По-друге, економічна криза 30-х років загострила суперечності між країнами світу, що позбавило їх можливості об'єднати зусилля у боротьбі за збереження миру. Всю систему безпеки, створену у 20-х роках, було зруйновано.По-третє, розв'язанню війни сприяла політика урядів Англії та Франції, спрямована на "умиротворення" агресора, а також "ізоляція" США, які, прийнявши закон про нейтралітет, фактично самоусунулися від впливу на розвиток подій у світі.По-четверте, СРСР, підписавши з Німеччиною пакт про ненапад і таємний протокол до нього, відкрив шлях Німеччині для нападу на Польщу.Агресивні держави прагнули розширення власних територій, завоювання ринків збутку та джерел сировини. З їхнього боку війна була загарбницькою. Для країн, які зазнали агресії, війна була справедливою. Найскладніше визначити характер війни стосовно СРСР. У період з 17 вересня 1939 р. по 22 червня 1941 р. він сам виступав у ролі агресора, приєднавши до себе значні території, які на той час належали Польщі, Румунії, Фінляндії, а також Прибалтику. Але після нападу Німеччини СРСР виніс на собі основний тягар війни і для нього вона на цьому етапі мала справедливий характер.

Другу світову війну можна розділити на кілька етапів:

I. 1 вересня 1939 р. — 19 листопада 1942 р. Стратегічна ініціатива належала агресивним державам. Німеччина, Італія, Японія та їх союзники зуміли оволодіти значними територіями в Європі, Африці, Азії та Океанії.

II. 19 листопада 1942 р. — 9 травня 1945 р. Стратегічна ініціатива повністю перейшла до країн антигітлерівської коаліції, війська якої розгромили армію Німеччини та її союзників в Європі і змусили їх капітулювати.

III. 9 травня 1945 р. — 2 вересня 1945 р. Завершення війни на Тихому океані і розгром мілітаристської Японії. Кінець Другої світової війни.Союзники антигітлерівської коаліції: Польща, Британія, Франція, Ефіопія, Данія, Норвегія, Бельгія, Нідерланди, Люксембург, Греція, Югославія, ССРС, США, Китай, Мексика, Бразилія.Країни нацистського блоку: Німеччина, Словакія, Италія, Албанія, Угорщина, Ірак, Румунія, Хорватія, Фінляндія, Японія, Болгарія.

 

 

 


 

You have no rights to post comments