Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Ісаак Ілліч Левітан — російський художник

Ісаак Ілліч Левітан — російський художник
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Ісаак Ілліч Левітан — російський художник

Левітан вже давно втілює собою саму ідею російської ліричної пейзажного живопису. В більшості своїй, коли пишуть про нього і його шедеврах, найчастіше великого художника називають, не інакше, як «співаком російської природи». Учень геніального російського майстра Саврасова, він став відомий, завдяки своїм неповторним робіт і манері написання картин, яку і досі цінують у всьому світі, бо в цих полотнах проявляється вся щирість і чуйність російської природи.

Біографія і творчість Левітана

Народився Левітан в 1860 році, і всі його раніше дитинство пройшло близько західних кордонів Росії. Потім сім’я переїхала в Москву. Рання смерть батьків дуже сильно вплинула на Левітана. Однак, його бажання займатися і стати майстром живопису допомагали йому впорається з майже злидарськими умовами існування. Після проходження перших ступенів навчання Левітан став, ймовірно, самим відданим учнів Саврасова.

Починаючи з 1877 року, він бере активну участь у виставках. Саме з цього моменту і визначилося напрям його творчості. Пізніше багато художників запозичили його ідеї. В цей час з’явилися такі відомі роботи, як «Дуб», «Вечір на ріллі», «Місячна ніч», а трохи пізніше, «Сутінки. Копиці ». І саме Саврасов допоміг знайти юному даруванню ті глибокі, часом сумні почуття, властиві російській природі.

ДО 1884 року Левітан став вже досить відомим художником. Його роботи часто купував для своєї галереї Третьяков. До того ж, Левітан все частіше брав участь у пересувних виставках. Але переломний момент в його творчості настав після відвідування в 1889 році Всесвітньою виставки французького живопису в Парижі.

Після цього він створив відразу ж кілька шедеврів пейзажів – «Березовий гай», «Після дощу. Плесо »,« Зарослий ставок »,« Вечір. Золотий Плесо ». У них відразу впадає нехитра простота природи, яку зміг передати художник. Тим більше, картини виконані таким чином, щоб налаштувати глядача на певний лад. Зауважте, що у Левітана немає жодного полотна із зображенням людини. Проте, якесь його присутність просто вгадується мимоволі.

З часом з’явилися такі унікальні навіть на сьогоднішній день полотна, як «Вечірній дзвін», «Март», «Золота осінь», а трохи пізніше, і такий шедевр, як «Над вічним спокоєм». Як сказав сам художник: «Я сам в цій картині». Зображення косогору з церквою на тлі занедбаного цвинтаря і безкрайнього озера символізувало, як би, якийсь край людського буття. І художник просто приголомшливо зумів передати це дещо філософський настрій.

В одній з останніх робіт «Озеро. Русь »він зумів передати не порушувана спокій природи, після чого до нього прийшла і європейська слава. Він був обраний членом мюнхенського «Сецессіона», і вже на наступний рік став академіком живопису.

Однак, хвороба підірвала його сили. Він уже знав, як жити, і як писати, але, на жаль, уже не зміг реалізувати задуманого.


 

You have no rights to post comments