Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Наука ТНВ Оцінка розвитку бджільництва

Оцінка розвитку бджільництва
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Ринкові відносини великих господарств-товаровиробників сільськогосподарської продукції супроводжуються, як правило, переглядом напрямків виробничої діяльності і відмовою від виробництва тієї чи іншої продукції. Так сталося із галуззю бджільництва. Бажаючих розвивати цю справу серед керівників великих господарств залишилось небагато. У більшості великих сільськогосподарських підприємств бджільництво було допоміжною галуззю. Невеликі суми грошових надходжень від реалізації продукції бджільництва в таких умовах не мають вагомого впливу для вирішення економічних питань у господарстві. За останні роки з'явилась нова суспільна формація товаровиробника - селянські господарства, але тільки незначна частка фермерських господарств розвивають бджільництво. Тільки 8,9% селянських господарств розвивають бджільництво в Херсонській області. В державних та колективних підприємствах бджільництво стало низькопродуктивним та низькорентабельним.
В зв’язку з цим всебічне вивчення причин занепаду галузі бджільництва, низької медової продуктивності бджолосімей, збитковості виробництва меду та визначення шляхів підвищення економічної ефективності галузі являється важливим напрямком сільськогосподарської науки і практики. Враховуючи актуальність питань підвищення ефективності виробництва, продукції бджільництва, ми провели дослідження стану бджільництва на прикладі державних та колективних сільськогосподарських підприємств Херсонської області за 1989, 1993, 1995, 1996 роки.
Аналіз стану бджільництва потребував вивчати такі питання, як наявність бджолосімей, площі ентомофільних сільськогосподарських культур, які мають потребу опилення бджолами, показники медової продуктивності бджолосімей, валового виробництва та реалізації меду, витрати на галузь, собівартість меду, показники продуктивності праці та економічної ефективності виробництва продукції.

Загружаюсь...


Более старые статьи:

 

You have no rights to post comments