Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Наука ТНВ Кореляційний зв'язок інтенсивності формування та роботоздатності маточних родин та заводських гнізд коней української верхової породи

Кореляційний зв'язок інтенсивності формування та роботоздатності маточних родин та заводських гнізд коней української верхової породи
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Під впливом спадковості та умов середовища тварини розвиваються з різною інтенсивністю. На різних фізіологічних стадіях свого розвитку темпи формування також відрізняються. Вони залежать від інтенсивності обміну речовин, які, в свою чергу, обумовлені рівнем енергетичної спрямованості життєвих процесів в організмі тварин.
Вітчизняними та закордонними вченими встановлено, що в живому організмі ро бота здійснюється за рахунок зміни внутрішньої енергії при різного роду біологічних процесах, обумовлених змінами ентропійного фактору. Тому можна уявити, що найбільш скоростиглим тваринам присутні швидке досягнення дорослого стану, а потім підвищена деградація. На користь вищевказаної гіпотези говорять дані Ю.К.Свечіна, які свідчать про більш різке зниження потреби в кормах на 100 кг живої маси у скоростиглих тварин в порівнянні з піздньостиглими, а також дані, що вказують на більш інтенсивне зниження вагового росту різних тканин у перших, ніж у других.
Більш просто про інтенсивність формування тварин можно судити по зниженню інтенсивності росту маси тіла, вираженому у відносних величинах. Новий підхід до оцінки скоростиглості тварин за інтенсивністю формування молодняка в дорослі особини тісно пов’язан з проблемою старіння. Більш детальна розробка цієї проблеми не тільки відчиняє широкі можливості для прогнозування продуктивності всіх видів тварин в ранньому віці, але і створює реальні передумови для керування їх формуванням.
Матеріалом наукових досліджень стала популяція коней української верхової породи, яка утримувалася в Лозівському кінному заводі Харківської області за десять суміжних генерацій /1985-1994 р.н./. За генетичним розподілом коні належали до восьми заводських гнізд та двох маточних родин: р.220 Евріки, р.Інфри, гн.Тропки, гн.Фокусниці, гн.Боготи, гн.Архітки, гн.Ави, гн.Азалії, гн.Амбразури, гн.Пафи. Кількість поголів’я склала 144 голови. Мірні ознаки було взято за чотири вікові періоди: при народженні, в пів-року, в один рік, в два з половиною роки. Роботоздатність визначалася за результатами заводських випробувань.

Загружаюсь...


Более старые статьи:

 

You have no rights to post comments