Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Наука ТНВ Вплив взаємодії "генотип х середовище" на інтенсивність росту свиней при вирощуванні їх в рівновагових угрупуваннях

Вплив взаємодії "генотип х середовище" на інтенсивність росту свиней при вирощуванні їх в рівновагових угрупуваннях
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Відомо, що становлення репродуктивних і продуктивних якостей свиней відбувається під впливом "генотип х середовище", що виявляється зміною рангової оцінки тварин в різних умовах вирощування і експлуатації. Тому, одним із важливих завдань в селекції тварин є визначення адаптивної норми різних класів, розподілу за мірними ознаками в змінюючихся умовах середовища. Одним із таких підходів може бути встановлення реакції тварин на стрес-фактори, що діють в раньому онтогенезі. Виходячи з цього В.П.Коваленко, В.О.Івановим, В.І.Задірко (1993) запропоновано новий спосіб вирощування ремонтного молодняка свиней, що ведеться по відбору ремонтних свиней по їх реакції на стрес-відлучення в віці 45 або 60 діб. При цьому реакція на стрес визначається зміною живої маси через 10 діб після відлучення. При цьому ведеться розподіл особин на тих, що знижують, підвищують або не змінюють живої маси під дією стреса. Градаціями для визначення класу тварин використовують нормовані відхилення (дисперсію ознак).
Як показали дослідження В.П.Коваленко і В.О.Іванова (1995) найбільш доцільно вести відбір для стада свинок і кнурів, що потрібні для ремонту, вони відносяться до класів Х+1σ і Х+1,5σ, тобто таких, які майже не реагують на стрес-відлучення. Це сприяє отриманню більш високої енергії росту молодняка.
Поряд з використанням впливу взаємодії "генотип х середовище" одним із резервів підвищення ефективності свиноферм є вирощування молодняка в рівновагових угрупуваннях, що збільшує енергію росту молодняка, так як знижує рівень антогоністичних відношень, тому що утримуються близькі за ієрархічним рангом тварини (С.Ю.Боліла, 1996). В дослідах, проведених Н.П.Прокопенко (1997) встановлено підвищення маси птиці, що вирощувалась в рівновагових угрупуваннях.
Виходячи з цього нами вивчалась можливість використання способу відбору ремонтних свинок по їх реакції на стрес-відлучення і доцільності їх вирощування при розподілі на класи за мірними ознаками. Досліди, проведені у 1997 році із свинками великої білої породи на свинофермі КСП ім. Чкалова В.Олексадрівського району Херсонської області. З цією метою визначили спад або підвищення живої маси свинок через 10 діб після відлучення. В подальшому вели індивідуальний контроль росту і розвитку тварин.

Загружаюсь...


Более старые статьи:

 

You have no rights to post comments