Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Наука ТНВ Проблеми екосистемного водокористування в зрошуваному землеробстві

Проблеми екосистемного водокористування в зрошуваному землеробстві
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Проблеми екосистемного водокористування в зрошуваному землеробстві

Широке застосування гідротехнічних меліорацій на Півдні України, почалося більше трьох десятиліть тому. Зрошення, для кліма­тич­них умов регіону, є базовим фактором інтенсивного розвилку сіль­ського господарства в цілому і, в першу чергу, його ведучої галузі - землеробства, дає змогу раціонально та ефективно використати цілий ряд інших факторів інтенсифікації, інтегральна дія яких дозволяє отримувати стабільно високі врожаї продукції рослинництва. Саме за таких умов, зрошення, як найбільш капіталоємний фактор, еконо­мічно вигідне та екологічно безпечне. Системний підхід до зрошуваного землеробства - це не лише теорія, але й реальна практика кращих господарств АПК, де "релігійно" сповідають високу культуру землеробства. На жаль екосистемне водокористування, не стало загальновизначеною нормою для сільського господарства. Основною причиною цьому, на наш погляд, була і є, до цього часу, відсутність адекватно-стимулюючої вартості зрошувальної води. Вартість ресурсів - це головне ключове питання їх збереження та ефективного використання. Актуальність вартості ресурсів в умовах економічної кризи не тільки не зменшується, а навпаки - збільшується. Адже, якщо кінцевий економічний результат залежить від комплексної дії декількох факторів, завжди зберігається тенденція до збільшення використання дешевших факторів. У даному випадку найбільш дешевим фактором виступає зрошувальна вода.
Обмеженість ресурсів - одна із аксіом економічної теорії і практики. Україна відноситься до європейських кран з надзвичайно малою водозабезпеченністю і, в той же час, майже з повною відсутністю економічної зацікавленістю у водозбереженні, особливо на зрошенні.
Аналіз структури використання води на Краснознам’янській зрошувальній системі в Херсонській області (табл. 1.), свідчить про те, що економічна криза останніх років ще більше поглибила негативні тенденції водокористування. Показовим у цьому відношенні є виробництво рису, як культури, яку можна вирощувати лише за умови зрошення.

Загружаюсь...


Более старые статьи:

 

You have no rights to post comments