Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Наука ТНВ Результати впровадження технології регулювання адгезійних процесів в одноступінчатих схемах очищення поверхневих вод

Результати впровадження технології регулювання адгезійних процесів в одноступінчатих схемах очищення поверхневих вод
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Направлене регулювання адгезійних процесів у зернистих філь­трах є орним із напрямків інтенсифікації роботи очисних споруд. Аналіз теоретичних та експериментальних даних і досвід експлуатації водоочисних станцій, працюючих на воді евтрофікованих водой­мищ, дозволив обгрунтувати доцільність використання в таких умовах одноступінчатої схеми водопідготовки.
Нами проведена серія експериментів, задача яких полягала в перевірці ефективності роботи таких схем в натурних умовах із ви­користанням переривистого коагулювання, флокулювання, озонування і знезараження хлором, в установленні залежності режимів уведення реагентів від сезонних змін якості води поверхневого джерела водопостачання. Дослідження проводилися на експериментальній уста­новці, змонтованій на Інгулецькій водоочисній станції м. Миколаєва. Її компоновка дозволяє імітувати роботу одноступінчатої схеми очистки: мікрофільтр - контактна камера озонування - тонкошаровий радіальний фільтр - знезараження хлором.
Радіальний фільтр завантажений глуховецьким кварцевим піском dекв.=1,19мм. Дози та режими подачі розчинів Al2(SO4)3 і ПАА, дози озону і хлору приймались з урахуванням результатів лабора­торних досліджень. Експерименти проводились після попереднього коректування властивостей зависі ще до надходження в загрузку за допомогою комплексу технологічних прийомів :
1) переривисте коагулювання в сполученні із переривистим флокулюванням або без нього;
2) уведення коагулянту перед загрузкою на розрахунковій від­стані, яка забезпечує оптимальні фізико-хімічні умови формування структури пластівців із високою адгезійною здатністю.
Деякі характерні результати експериментів у період інтенсив­ного цвітіння водоймища подані в таблиці.
Установлено, що для очистки малокаламутних і малокольорових вод Октябрського водосховища визначальними є дози озону і коагу­лянту, режими введення коагулянту і флокулянту. Високий ефект ро­боти фільтрів досягнуто комбінуванням розробленими технологічни­ми прийомами.
Переривисте введення розчинів коагулянту і флокулянту дозволяє більш повне використати властивість продуктів гідролізу алюмінію у випадку іх злишку.

Загружаюсь...


Более старые статьи:

 

You have no rights to post comments