Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Наука ТНВ Сортова технологія вирощування рису на насіння. Ефективність різних норм висіву

Сортова технологія вирощування рису на насіння. Ефективність різних норм висіву
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

При вирощуванні насіннєвих посівів рису з насінням вищих репродукцій (супереліта, еліта та перша репродукція) принято висівати біля 8 млн.схожих насінин на 1 га (рек." Интенсивная технология возделывания риса. МСХ.,К.-1987 ). При цьому не завжди враховувалося що сорти рису різних екологічних груп стиглості біологічно відрізняються не тільки темпами нарощування наземної маси, а також і загальною та продуктивною кущистістю. В порівняно однакових  умовах вирощування формують різної щільності стеблестої. Такий фактор суттєво впливає на продуктивність посівів.
На протязі 1993-1995 років проведено комплексне польове дослідження по вивченню впливу різних норм висіву насіння і сорту на загальну продуктивність насіннєвих посівів рису і вихід та якість насіннєвої фракції. Для цього був закладений двохфакторний польовий дослід на дослідному полі Станції рису.
Вивчалися: норми висіву - 5, 7, 9 млн. шт. схожих насінин на 1 га; сорти - Мутант 428 (ранньостиглий), Перекат (середньостиглий), Краснодарський 424 (пізньостиглий). Повторність – чотирьох кратна , розміщення - рендомізоване.
В залежності від вказаних технологічних умов формується різний по основних показникам стеблестій посівів рису (табл. 1).
Для сортів характерна різна висота стеблостою: раньостиглого Мутанта 428 – 99-102; середньостиглого Перекату – 117-120 і пізньостиглого Краснодарського 424 – 121-125 см. При цьому зростання норми висіву з 5 до 9 млн.шт./га сприяє незначному росту стебел (на 3-4 см).
Одночасно зростає і кількість рослин на одиниці площі посіву (+29-37 шт/м2). Але при змінні кількості рослин в залежності від норми висіву не спостерігаються значного впливу на формування продуктивного стеблестою. Зміни в межах 3-33 стебел/м2 на фоні 240-320 шт/м2 основного формування.
Загально відмічено зменшення кількості продуктивних стебел з розрахунку на одну рослину при збільшенні норми висіву незалежно від сорту (0,3-0,4 шт/рослину при контролі –1,7-2,0). Порівняно значна продуктивна кущістість характерна для більш різньостиглих форм рису (+0,3-0,4 шт/рослину)

Загружаюсь...


 

You have no rights to post comments