Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Наука ТНВ Сортова технологія вирощування рису на насіння. Попередники, добрива

Сортова технологія вирощування рису на насіння. Попередники, добрива
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Для культури рису, що займає на Україні відносно до інших зернових культур незначну площу вирощування, важливо зберегти і удосконалити вітчизняну систему насінництва. Вона забезпечить конкурентноспроможність його на ринку, як важливої круп'яної культури.
Порушення в системі насінництва рису приводить до зниження якості товарного зерна, насамперед, по специфічному показнику – засміченості червонозерними формами. Кожен відсоток засмічення знижує вихід якісної крупи.
Тому для організації виробництва високоякісного насіння рису районованих сортів у 1994 році було прийнято рішення про створення асоціації рисосіючих господарств під назвою "Арго-Еліта". Однією з головних завдань цієї організації стала розробка і впровадження у виробництво системи розмноження нових і районованих сортів, технологічних прийомів, які сприяють підвищенню виходу повноцінного насіння з одиниці площі, його якості і збереження.
Нами на протязі 1991-1993 років вивчалося комплексне питання реакції різних по стиглості сортів на попередники і мінеральні добрива. Були взяті слідуючи сорти – ранньостиглий Мутант 428 і середньостиглий Перекат. Трьохфакторний польовий дослід (фактор А – попередники, фактор С – добрива і фактор В – сорти) розміщався на території дослідної станції рису УААН (с. Антонівка Скадовського району).
Погодні умови вегетаційного періоду на протязі років досліджень складалися по-різному. Так, по основному лимітуючому фактору – сумі ефективних температур (середньодобові 150С) за. фактичний період вегетації рису в районі Скадовська найбільш достатні вони були в 1991 році (25310С), а. в 1992 і 1993 роках – недостатні 22890 і 20800). Це звичайно позначилося на рівні урожайності і посівних якостей насіння даної культури.
Для вивчення були взяті два типових попередника відповідно до прийнятих рисових сівозмін – пласт багаторічних трав (люцерна на корм двохрічного використання) і зайнятий пар (озимі на зелений корм). На фоні цих попередників мінеральні добрива – контроль (без добрив, 0), Р90, N30, Р90, N60, Р90.
Метод розміщення варіантів – рендомізований з розщепленням ді­лянок. Певторність – чотирьохразова, розмір облікової ділянки –
50 м2.
Відповідно до прийнятої концепції розвитку рисосіяння на 90-ті роки з врахуванням основних вимог природоохоронного положення в межах приморської санітарної зони, в польових дослідах застосовувалася розроблена науковими працівниками Дослідної станції рису безпестицидна технологія вирощування цієї культури насіннєвого призначення. Режим зрошення – постійний шар води до воскової стиглості.
На основі проведеного комплексу виконаних спостережень і розрахунків одержані слідуючи матеріали.
Зокрема, агрохімічний стан грунту перед посівом рису по різних попередниках був неоднаковий. По пласту люцерни двохрічного використання в грунті залишилося загальної біомаси попередники на рівні 7,08 т/га, яка містила 229-230 кг/га азоту, 40-фосфору і до 300 кс/га калію. Після однорічних трав ці показники відповід­не скидали – 5 т/га, 60, 35 і 45 кг/га поживних речовин.

Загружаюсь...


 

You have no rights to post comments