Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Наука ТНВ Сортова технологія вирощування рису на насіння. Оцінка екологічної забезпеченності формування урожаю сортів різних груп стиглості

Сортова технологія вирощування рису на насіння. Оцінка екологічної забезпеченності формування урожаю сортів різних груп стиглості
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Зона рисосіяння на Україні незначна і фактично обмежена декількома адміністративними районами Кримської автономної республіки, Херсонської та Одеської областей, які прилягають до акваторію Чорного та Азовського морів. Пов'язано це. насамперед, з біологічними особливостями даної культури та наявними екологічними умовами вирощування.
Рис досить вибаглива культура до температурних умов вегетаційного періоду. Зокрема, загальна оптимальна температура повітря за значний період вегетації становить 25-300 С, максимальна +36-370. При викиданні волоті і цвітінні кращий температурний режим знаходиться в межах 24-280 а при зниженні до 180 можлива проява "пустої" волоті. Розтянутий період формування і дозрівання зерна потребує температуру повітря біля 240 (межі 18-260).
В цілому для забезпечення нормального росту та розвитку посівів даної культури, формування повноцінного врожаю зерна толерантний температурний режим повинен бути більше 150 С повітря (середня добова температура). Різні сорти, маючи неоднакову тривалість вегетаційного періоду, потребують суми середніх добових активних температур, які приведені в табл.1.
Фактично, в залежності від різного сполучення метеорологічних умов на протязі вегетаційного періоду (світового, температурного режимів)  його тривалість по окремих роках має тенденцію до значного коливання для посівів різних сортів конкретної екогрупи.
Аналіз метеорологічних умов рисосіяння в районі Скадовська (Херсонська область), де сконцентровані значні площі рису,  показують слідуюче.

Тривалість періоду, який забезпечений середньодобовою температурою повітря +150С становить за багаторічними даними біля 140 днів ( кінець першої декади травня – кінець другої декади вересня). За цей час при посіві рису на початку травня зостається період до 125-130 днів, на протязі якого рослини рису можуть нормально рости, розвиватися і формувати відповідний урожай зерна. За багаторічними даними загальна сума активних температур складає 2400-25000( в середньому 24500 ).
Теоретично такий рівень температурного режиму повітря забезпечує нормальний розвиток посівів рису трьох екогруп сортів на протязі їх вегетації (табл.2).

Загружаюсь...


 

You have no rights to post comments