Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Интересно... Сума допомоги по безробіттю і терміни його виплати залежать від стажу, зарплати і причини звільнення

Сума допомоги по безробіттю і терміни його виплати залежать від стажу, зарплати і причини звільнення
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Сума допомоги по безробіттю і терміни його виплати залежать від стажу, зарплати і причини звільнення


З 1 вересня 2014 року мінімальний розмір допомоги збільшився з 937 до 974 гривень

Незважаючи на важку економічну ситуацію в країні, держава намагається хоч якось захистити своїх найбільш уразливих громадян від важких наслідків кризи. Наприклад, з вересня рішенням Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття було підвищено мінімальний розмір допомоги по безробіттю. В першу чергу це рішення торкнеться застрахованих осіб, які до оформлення статусу безробітного отримували низьку зарплату. Саме їм держава виплачує допомогу у мінімальному розмірі.
Посібник покладається тільки тим громадянам, хто отримав офіційний статус безробітного

Рішення збільшити мінімальні гарантії для безробітних було прийнято ще наприкінці липня, однак вступило в силу лише 1 вересня 2014 року. Таким чином, в нинішньому місяці мінімальний розмір допомоги по безробіттю для застрахованих осіб, які до набуття відповідного статусу отримували низьку зарплату, збільшився з 937 до 974 гривень і склав 80 відсотків прожиткового мінімуму для працездатних осіб замість колишніх 76,9 відсотка.

- Підвищений розмір допомоги отримають більше 120 тисяч осіб, - зазначив директор Державного центру зайнятості Юрій Харченко. - Це крок до наближення мінімальних гарантій по безробіттю до прожиткового мінімуму.

Нагадаємо, що посібник покладається тільки людині, отримав офіційний статус безробітного. А розмір допомоги та терміни його виплати залежать від таких факторів, як наявність і тривалість страхового стажу, рівень зарплати, причина звільнення, період без роботи ...

Перша категорія - застраховані особи, які мають право на допомогу з безробіття залежно від страхового стажу за умови, що їх стаж протягом 12 місяців до моменту реєстрації в службі зайнятості як безробітних становить не менше шести місяців (за даними Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування).

Таким людям допомогу з безробіття встановлюють у відсотках від суми їхньої середньої зарплати (доходу) з урахуванням страхового стажу. В цьому випадку розмір виплати може становити від 50 до 70 відсотків середньої зарплати.

Посібник починають виплачувати з восьмого дня після реєстрації в службі зайнятості. І його розмір поступово зменшують.

Перші 90 календарних днів людина отримує 100 відсотків посібники.

Протягом наступних 90 календарних днів - 80 відсотків.

Надалі - 70 відсотків.

При цьому якщо працівник був звільнений у зв'язку зі скороченням штатів, то початок виплати допомоги по безробіттю відкладається до закінчення терміну видачі вихідної допомоги.

В цілому людина має право отримувати допомогу протягом 360 календарних днів протягом двох років з дня набуття статусу безробітного.

Для осіб передпенсійного віку (за два роки до отримання права на пенсію) тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 720 календарних днів.

А ось тому, хто звільнився за згодою сторін, посібник починають виплачувати відразу ж після того, як він отримав статус безробітного. Але термін виплати скорочується на 90 днів. Значить, такі люди отримують допомогу не більше 270 днів протягом двох років.

Друга категорія - ті, хто має право на отримання допомоги в мінімальному розмірі без урахування страхового стажу. Це застраховані особи, які в установленому порядку зареєстровані у службі зайнятості як безробітні та які протягом 12 місяців до моменту реєстрації мали страховий стаж менше шести місяців (за даними Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування).

Громадянам, які звільнені з останнього місця роботи за власним бажанням без поважних причин, на відміну від звільнилися за згодою сторін, виплачувати допомогу починають з 91-го календарного дня. Грубо кажучи, чоловік, що залишив роботу без поважної причини, почне отримувати допомогу тільки на 91 день після оформлення статусу безробітного. І вже в розмірі 80 відсотків встановленої суми допомоги.

Третя категорія - молодь, яка закінчила навчання в загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах, звільнилася зі строкової військової або альтернативної (невійськової) служби. Вони мають право на допомогу з безробіття в мінімальному розмірі протягом 180 календарних днів.

А застрахованим особам, звільненим з останнього місця роботи «за статтею», наприклад, за порушення трудової дисципліни, призначається мінімальна допомога, але отримувати його вони зможуть тільки з 91-го дня після присвоєння статусу безробітного.
Людина може самостійно розрахувати розмір виплати

До речі, на інтернет-порталі Державної служби зайнятості (www.dcz.gov.ua) існує спеціальний банер: «Калькулятор розрахунку допомоги по безробіттю». Він розміщений на головній сторінці порталу в правій колонці спеціальних банерів. Завдяки даному сервісу будь-яка людина може самостійно розрахувати розмір допомоги по безробіттю та тривалість її виплати.

Для того щоб дізнатися, на яку суму розраховувати у разі втрати роботи, необхідно заповнити наступні поля:

страховий стаж;

наявність перерви в роботі;

причина звільнення;

розмір середньоденної заробітної плати (доходу) за останній рік;

наявність передпенсійного віку.

Скористатися сервісом «Калькулятор розрахунку допомоги по безробіттю» можна як з особистого комп'ютера, так і з комп'ютерів вільного доступу, що знаходяться у всіх центрах зайнятості України.

Крім того, в кінці серпня набули чинності зміни Порядку надання допомоги по частковому безробіттю. Нагадаємо, що такий посібник виділяється Державною службою зайнятості підприємствам для виплати працівникам у разі втрати ними частини зарплати через вимушений зменшення тривалості робочого часу у зв'язку із зупинкою (скороченням) виробництва без припинення трудових відносин.

Виплати здійснюються за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Термін виплати не може перевищувати 180 днів.

Так от, щоб спростити процедуру виділення підприємствам коштів, були внесені зміни в порядок надання даного виду допомоги. По-перше, розширено коло одержувачів допомоги по частковому безробіттю. Зокрема, з'явилася можливість надавати його підприємствам у разі, якщо вичерпані всі можливі заходи для запобігання часткового безробіття. Це підтверджується узгодженим рішенням роботодавця та виборним органом профспілкової організації, з якою укладено колективний договір, за результатами консультацій між ними.

По-друге, тепер є можливість підтвердити, що зупинка або скорочення виробництва чи на всьому підприємстві, або на дільниці із замкнутим циклом виробництва має невідворотний та тимчасовий характер, не залежить від організаційно-виробничих причин і не має сезонного характеру, - висновком організації роботодавців обласного рівня або галузевої організації роботодавців.

По-третє, була надана можливість повторного розгляду питання про виплату допомоги по частковому безробіттю в тому випадку, якщо подані підприємством документи вимагають доопрацювання.

Для отримання допомоги по частковому безробіттю роботодавці повинні звернутися до місцевого центру зайнятості та повідомити про можливу зупинку або скороченні виробництва не пізніше дати початку зупинки або скорочення виробництва.

Розгляд питання про надання допомоги по частковому безробіттю здійснюється спеціально створеною комісією. До її складу входять представники центру зайнятості, управління економічного розвитку і торгівлі місцевої державної адміністрації, представники сторін соціального діалогу від профспілкового органу та сторін соціального діалогу від роботодавців.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить