Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Интересно... Дівчата не гірші за хлопців у математиці

Дівчата не гірші за хлопців у математиці
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Дівчата не гірші за хлопців у математиці

Коли йдеться про вирішення математичних завдань, дівчата в усьому світі не відстають від хлопців. Такі результати двох міжнародних експериментів, участь у яких взяли півмільйона учнів із майже 79 країн світу.

Щоправда, вчені з США таки встановили національні відмінності: чим більше рівних можливостей для обох статей має країна, тим кращі результати демонстрували дівчата-школярки.

Психологи з університету Вілланова у Філадельфії аналізували результати двох досліджень - PISА та TIMSS, участь у яких брали майже 500 тисяч школярів віком від 14 до 16 років. Тест TIMSS перевіряв суто математичні здібності, а PISА – здатність застосовувати знання для вирішення повсякденних проблем.

Обидва дослідження не виявили суттєвих розбіжностей між юнаками й дівчатами. Щоправда, юнаки були більш упевнені в своїх математичних знаннях. Крім того, вони вважають, що математичні знання потрібні для успішної професійної кар’єри, тому в них була більша мотивація, ніж у дівчат.

Дівчат треба краще заохочувати

Але, знову ж таки, ці відмінності були меншими в країнах, де більше жінок займаються науковою роботою. «Упередження щодо гірших здібностей жінок у математиці суперечать сучасним науковим даним»,- каже керівниця дослідження Ніколь Елзе-Квест. «Дівчата, цілком очевидно, мають такі ж результати, як і хлопці. Їх лише треба заохочувати».

Результати нового дослідження збігаються з показниками іншого, яке американський журнал Science оприлюднив майже два роки тому. Вчені порівнювали результати іспитів з математики в учнів шкіл - від другого до одинадцятого класу. Відмінностей між дівчатами й хлопцями вони не знайшли.

 

You have no rights to post comments