Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Интересно... Вчені знайшли секрет безстрашності

Вчені знайшли секрет безстрашності
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Вчені знайшли секрет безстрашності

За страх у мозку відповідає мигдалина - амігдала. Якщо її немає, людина не знає, що таке страх і небезпека.

Жінка, яка не знає, що таке відчуття страху через відсутність у її мозку певних клітин, може допомогти вченим знайти спосіб лікування пост-травматичний синдром.

Дослідження, про яке пише видання Current Biology, змальовує жінку, яка не відчувала жодного страху у цілій низці страшних ситуацій. Їй підкладали змій, павуків, показували фільми жахів і навіть водили в помешкання, де відбуваються аномальні явища. Жінка відчуває інші емоції, але відколи подорослішала, зовсім розучилася боятися.

Науковці з університету в Айові пояснюють її нездатність злякатися через те, що у її мозку немає миндаловидного тіла - амігдали.

Цю мигдалину пов'язують з опануванням емоціями. Експерименти над тваринами показали, що вилучення цієї мигдалини призводить до повної втрати страху. Однак досі такого явища не спостерігали поміж людей.

Жінка, про яку йдеться у дослідженні, вміла боятися в дитинстві і розуміє, що деякі ситуації можуть бути страшними і небезпечними. Уже в дорослому віці вона потрапляла в різні страшні ситуації, їй навіть погрожували ножем і тримали під прицілом вогнепальної зброї. Але в жодній із тих ситуацій вона не злякалася. Через те, що в тієї жінки немає амігдали, вона не здатна розпізнавати й уникати небезпеки. Ми дивуємося, що вона досі жива.

Науковці спостерігали за її поведінкою в ситуаціях, які змусили б багатьох людей перелякатися. Вона дивилася кілька підряд фільмів жахів, її водили в магазин екзотичних тварин, де вона попросила потримати тарантула і доторкнутися до небезпечних змій. Вона не лише не подавала жодних ознак страху, а й здивувалася, коли їх не дозволили взяти до рук павука і пояснили, що його укус може бути смертельним. На запитання, чому їй хочеться доторкнутися до того, що є небезпечним, і вона про це знає, жінка відповідала, що гору в її емоціях бере допитливість.

Науковець Джастін Фейнштейн каже: „Через те, що в неї немає амігдали, вона не здатна розпізнавати й уникати небезпеки. Ми дивуємося, що вона досі жива”.

Вчені сподіваються, що обстеження цієї жінки допоможе їм зрозуміти, як мозок опрацьовує страх. Це може допомогти у лікуванні людей, які страждають від пост-травматичного синдрому, наприклад, військових, які служили в зонах конфлікту. Джастін Фейнштейн додав: „Їхнє життя затьмарене страхом, вони часто не можуть вийти за поріг свого дому через постійне відчуття небезпеки”.

Медики сподіваються на ліки, які селективно впливатимуть на певні ділянки мозку, що часом дозволяють страху взяти гору над раціональним мисленням.


 

You have no rights to post comments