Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Интересно... Генетична відмінність вірних чоловіків від зрадників

Генетична відмінність вірних чоловіків від зрадників
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Генетична відмінність вірних чоловіків від зрадників

Як показали недавні дослідження, схильність до частої зміни статевих партнерок і нездатність задовольнитися якоюсь одною спровокована все-таки генетично.

Чергову спробу реабілітувати донжуанів або бабників, як їх у нас кличуть, зробили вчені. Дж. Гарсіа з колегами по лабораторії еволюційної антропології і здоров'я оголосили: мовляв, можна не сумніватися - на зради людей штовхають гени. А точніше, мутація одного з них.

Іншими словами, бабник не винен в своїй згубній пристрасті. Оскільки виникає вона не від розбещеності, а зумовлена фундаментальними процесами в організмі. Тобто, володіє непереборною силою.

Обстеження близько двохсот невірних, доставлених в університет, показало: майже всі - мутанти. У них змінений ген DRD4, який пов'язаний з системою сприйняття задоволення від сексу. Воно, як вважається, виникає, коли в мозок уприсується дофамін - гормон задоволення. А особливі рецептори його сприймають.

Мутанти завдяки змінам в ДНК стають чутливішими  до дофаміну та й одержують його більше, ніж вірні побратими.

До гормону задоволення звикають, як до наркотика. Без нього починаються ломки. А як їх припинити? Тільки дозою безладного сексу. Або двома-трьома дозами.

- Зраду, як правило, супроводжує ризик, а він лише підсилює сплеск дофаміну, - запевняє Гарсія. І вважає, що дослідження варто продовжити. Щоб пошукати інші гени, які, можливо, теж штовхають чоловіків і партнерів на слизьку доріжку невірності.

Учені з Каролінського інституту у Стокгольмі розділяють думку своїх американських колег, що причина, принаймні чоловічих зрад, швидше за все, криється в генах. Але шведи вважають мутантами не бабників, а, навпаки, однолюбів. За їх даними, в хромосомах невірних один з генів (RS3) представлений в своєму повному різноманітті. А у вірних відсутній різновид 334. Що, по суті, є генетичним дефектом. Тобто мутацією.

Не виключено, що сама  природа внесла корективи в створений нею вид - поголовно хтивий, прагнучий завоювати якомога більше жінок. Отже, за шведськими уявленнями, вірні чоловіки стоять на еволюційних сходах вище за невірних.

Все як у мишей

Пошуки генетичних причин невірності почалися давно. І, як повелося, з експериментів на мишах. Благо серед цих тварин є дві дивовижні популяції - лугові полівки і степові. Самці першою украй блудні, злучаються направо-наліво. А ті, що з другої, все своє мишаче життя зберігають вірність одній самці. Учені вирішили розібратися, від чого таке диво походить. І начебто розібралися.

- Наші дослідження, проведені щодо простої біологічної моделі, надають доказ, що посилення активності всього одного гена глибоко міняє основи соціальної поведінки, - говорить Ларрі Янг, професор Університету Еморі в штаті Джорджія.

Виявилося у головах  вірних і невірних мишей міститься різна кількість рецепторів, що сприймають гормон вазопресин. Його виробляє мозок в одній ділянці, а засвоює в другій. Цей гормон, припустили учені, і породжує відчуття прихильності. І помірності.

Для перевірки американські нейробіологи перенесли ген, що відповідає за рецептори вазопресину, від степових моногамних полівок до лугових паскудників. І сталося фантастичне перетворення: миші-казанови поголовно стали вірними «чоловіками».

Такі вражаючі результати були отримані ще у 2004 році. Але оскільки відносилися до «простих біологічних моделей», то не створювали упевненості в тому, що їх можна  розповсюдити на складніші - на людей.

Сумніви розвіяли все ті ж шведи. У недавніх дослідженнях під керівництвом професора  Хасса Валума вони виявили вражаючу схожість людей і мишей у частині хімічної природи зрад.

Виявилось, що людський мозок взаємодіє з вазопресином так само, як і у гризунів. У вірних чоловіків гормону знайшлося більше і засвоювався  він краще. У зрадників відповідно навпаки. А причина та ж -  генетична відмінність одних від інших.

 

You have no rights to post comments