Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Интересно... Електронне навчання: технології є, бажання бракує

Електронне навчання: технології є, бажання бракує
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Електронне навчання: технології є, бажання бракує

Цифрові технології змінюють процес навчання. Ходити на лекції – вчорашній день, сьогодні їх дедалі частіше можна послухати в Інтернеті. Але в Німеччині дидактичні матеріали відстають від технічного прогресу.

Олена вивчає англійську в трамваї. Німецьке видавництво Klett Verlag, що спеціалізується на навчальних матеріалах, надсилає їй слова на мобільний телефон. Пояснює представниця видавництва Д. Мартін: «Ці програми працюють за дуже простим принципом. Існує певний набір слів, які треба знати. Вивчені слова відходять на другий план, нові – постійно повторюються, поки учень їх не вивчить».

Послуга платна і коштує чотири євро 99 центів за три місяці. Олена вже рік вивчає так англійську мову і каже, що дуже задоволена: «Мені подобається, що за допомогою мобільного телефону можна вивчати іноземні слова в трамваї. Це особливо зручно перед іспитом, тобто можна ще раз себе перевірити й мати хороше відчуття», - каже дівчина.

Техніка – ще не все
Мобільний телефон – лише одна з багатьох нових можливостей навчання. Німецькі школи та виші зараз багато експериментують. Наприклад, учні зустрічаються з учителями не в звичайних класних кімнатах, а у чат-румах в Інтернеті, де обговорюють теми уроків чи працюють у групах. Або ж діти можуть вдома писати англійською диктант, прочитаний в Інтернеті носієм мови. А ось іще приклад: студенти археології одного з британських вузів в Інтернеті реконструюють античні суспільства.

Хоча далеко не всі такі креативні. Часто просто знімають лекції на відеокамеру та ставлять їх у Інтернет для загального користування. Але цифрове навчання – це значно більше, переконана У. Тіппе, професор економіки та інформатики з політехнічної вищої школи Вільдау, що біля Берліна: «Дехто думав – якщо є техніка, то все чудово. Насправді це, звичайно, не так. Справа не лише в технічних можливостях. Чимало Інтернет-платформ для навчання насправді не відповідають своїй назві».

Причини є різні. Відвідування лекцій в Інтернеті так само потребує дисципліни, як і відвідування звичайних лекцій в університетських аудиторіях. Але бракує соціального складника, тобто спілкування з одногрупниками. Тому в так званому «електронному навчанні» зараз простежується тенденція до інтерактивного спілкування.

Страх перед новими технологіями
Німецькі педагоги переконані – майбутнє за цифровим навчанням. Однак вони не витіснять традиційні форми, а доповнюватимуть їх. Тобто школи та вузи не зникнуть, а переваги цифрових технологій не безмежні.

Не всі хочуть вивчати нові іноземні слова на мобільному телефоні. Для більшості молоді мобілка – це джерело розваг, а не серйозного навчання. Крім того, і самі вчителі ще не дуже охоче застосовують нові методи, каже Тіппе. «Часто і самі доценти пасують перед технікою. Особливо коли треба записати якісь лекції та поставити в інтернет, досі це було відносно нелегко зробити», - каже Тіппе.


 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить