Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Интересно... 5 провідних потенційних вакцин від коронавируса

5 провідних потенційних вакцин від коронавируса
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Pfizer-BioNTech (Comirnaty / BNT162b2)

Розроблено: німецькою компанією BioNTech і американської Pfizer.

Які країни планують її використовувати: США, Євросоюз, Великобританія, Канада, Саудівська Аравія. Всього близько 19 країн.

Ефективність вакцини: 95%, у випадку з людьми старше 65 років - більше 94%.

Прогнозована ціна: станом на січень 2021 років немає інформація про ціни в 15,5 євро за дозу в ЄС і $ 19,50 за дозу в США. У сумі за імунізацію потрібно буде заплатити близько 31 євро або $ 39 в залежності від регіону.

Про вакцину: Pfizer-BioNTech - перша офіційно схвалена ВООЗ вакцина. Зараз її виробляють в Німеччині та Бельгії. У лютому BioNTech планує відкрити ще одне провадження в Марбурзі, Німеччина. Спільно BioNTech і Pfizer планують в 2021 році виробництво 2 млрд доз вакцини.

З листопада минулого року по січень поточного ЄС уклав з компаніями два контакти на закупівлю в цілому 600 млн доз вакцини. США замовили 200 млн доз.

А Великобританія першою в світі почала використовувати цей препарат для масової вакцинації. Перший компонент вакцини, який дає основний захист від коронавируса, вже отримало більше 1 млн жителів Великобританії. Перша пацієнтка, прищеплена від Covid-19 в Великобританії, 91-річна Маргарет Кінан, вже отримала другий компонент вакцини, який впливає на тривалість дії щеплення.

Нове дослідження показує, що ця вакцина ефективна проти нової мутації коронавируса, яка вважається на 50-70% заразнее, ніж раніше відомі різновиди.

Недолік вакцини в тому, що її потрібно зберігати при наднизьких температурах - мінус 70 градусів. Таке зберігання можуть собі дозволити медичні установи не всіх країн.

 

Moderna (mRNA-1273)

Розроблено: американської біотехнологічної однойменною компанією Moderna.

Які країни планують її використовувати: США, Євросоюз, Великобританія, Японія, Швейцарія та Південна Корея.

Ефективність вакцини: 94,1%.

Прогнозована ціна: $ 25-37 за дозу. Ціна дворазовою щеплення складе $ 50-74. На даний момент це найдорожча антіковідная вакцина.

Про вакцину: мабуть, це друга за популярністю вакцина після Pfizer-BioNTech. Її перевага в тому, що її можна зберігати при температурах звичайного холодильника - 2-8 градусів. Препарат буде проводитися в Кембриджі і Массачусетсі.

 

Sputnik V (Гам-КОВІД-Вак)

Розроблено: Національним дослідницьким центром епідеміології та мікробіології імені М. Ф. Гамалії в Росії.

Які країни планують її використовувати: Росія, Білорусь, Парагвай, Палестина, Аргентина, Алжир, Болівія, Сербія.

Ефективність вакцини: 91,4% за даними прес-релізу на сайті вакцини.

Прогнозована ціна: за інформацією на сайті ціна складе $ 10 для зарубіжних ринків за дозу або $ 20 - за імунізацію. Для громадян РФ - безкоштовно.

Про вакцину: формально це була перша вакцина від коронавируса. Її зареєстрували ще 11 серпня 2020 року. Реєстрація викликала критику розробників з інших країн, оскільки була проведена без проведення третього етапу досліджень. Тобто, без остаточної перевірки ефективності та безпеки вакцини.

Вакцина пройшла реєстрацію після двох клінічних випробувань першої та другої фази. Її виробництво стартувало в Казахстані. Пізніше виробляти вакцину планують в Білорусі та Індії.


Oxford AstraZeneca (AZD1222 або Covishield)

Розроблено: англо-шведської фармацевтичної компанією AstraZeneca в співробітництві з Оксфордським університетом.

Які країни планують її використовувати: Великобританія, Індія і Аргентина.

Ефективність вакцини: 70% за підсумками проміжних випробувань.

Прогнозована ціна: $ 3 за дозу. Таким чином імунізація обійдеться в $ 6.

Про вакцину: виробляти вакцину будуть в Ідіі. До кінця 2021 року планується виготовити близько 3 млрд доз. Індія схвалила цю вакцину для використання в екстрених випадках.

Вакцина Oxford / AstraZeneca найдешевша і може зберігатися при температурах звичайного холодильника - 2-8 градусів. Це спрощує транспортування і використання.

 

CureVac (CVnCoV)

Розроблено: однойменної німецької біотехнологічної компанією CureVac.

Які країни планують її використовувати: на даний момент відомо, що замовлення зробив ЄС.

Ефективність вакцини: проміжні дані говорять про те, що вакцина добре переноситься, а рівень антитіл можна порівняти з тим, який є у видужуючих пацієнтів з COVID-19.

Прогнозована ціна: від 10 до 12 євро за дозу.

Про вакцину: в січні CureVac оголосила про співпрацю з одним з лідерів фармацевтичного ринку Німеччини - концерном Bayer. Концерн надасть розробнику підтримку при проведенні третьої фази клінічних випробувань вакцини, її реєстрації та виробництві.

Зараз CureVac проходить вирішальну фазу розробки своєї вакцини і приступає до підготовки її реєстрації та випуску. Вакцину цієї копанні вважають перспективною. У листопаді 2020 роки ЄС замовив у CureVac 405 млн доз.

Це третя вакцина від коронавируса, в основі якої лежить технологія мРНК. З цієї ж технології створені вакцини BioNTech / Pfizer і Moderna. На даний момент тільки вони дозволені до застосування в ЄС.


Sinopharm (BBIBP-CorV)

Розроблено: державною компанією Китаю China National Pharmaceutical Group (Sinopharm).

Які країни планують її використовувати: Пакистан, Китай, Об'єднані Арабські Емірати і Бахрейн.

Ефективність вакцини: 79% на проміжних результатах третього етапу досліджень.

Прогнозована ціна: раніше повідомлялося про $ 30 за дозу для державних закупівель Китаю.

 

Sinovac (CoronaVac)

Розроблено: приватної китайської біофармацевтичної компанією Sinovac.

Які країни планують її використовувати: Україна, Китай, Туреччина, Сінгапур, Бразилія, Чилі та Індонезія.

Ефективність вакцини: спочатку було заявлено, що вакцина ефективна в 78% випадках, пізніше показник знизився до 50,4%.

Прогнозована ціна: $ 17 за дозу або близько $ 34 за імунізацію.

Про вакцину: на випробуваннях в Індонезії вакцина Sinovac показала ефективність в 65,3%, в Туреччині - в 91,5%. В ході останніх бразильських досліджень Державного інституту Бутантан - 50,4%. Хоча раніше, за даними цього інституту, ефективність склала 78%.

Вакцина розробляється на основі тієї ж технології, що і Sinopharm - з використанням інактивованої або убитого вірусу COVID-19. Інактивованих вакцин вже давно використовуються для інокуляції (щеплень). Їх перевага в тому, що такі вакцини не вимагають дуже низьких температур для зберігання. Їх можна зберігати в звичайному холодильнику.

Але такі компанії як Moderna і Pfizer, використовують більш сучасні технології розробки вакцин на основі мРНК. Таку вакцину складніше виробляти і вона вимагає зберігання при наднизьких температурах - мінус 70 градусів за Цельсієм.


 

You have no rights to post comments