Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Материалы для работы Огляд світової практики застосування стратегічного планування в процесі управління розвитком

Огляд світової практики застосування стратегічного планування в процесі управління розвитком
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Огляд світової практики застосування стратегічного планування  в процесі управління розвитком


Розробка загальнодержавних стратегічних напрямів є основою для регіонального планування  в більшості країн світу. 
Світовий досвід регіонального планування свідчить, що воно застосовується на рівні розробки   припустимих показників антропогенного  та техногенного навантаження  на територію, розвитку інфраструктури, інформаційного забезпечення.
Яскравий приклад цього – політика урядів Європи в галузі  стратегії щодо розвитку депресивних територій у 60-70 роках, політика американського уряду в цей же період, коли виникла потреба розвивати занепалі сільські території.
Роль державного уряду полягала насамперед у створенні фізичних умов та інфраструктури, котрі мали б підштовхувати економіку і соціальний розвиток, а не безпосереднє планування економіки та втручання в приватний сектор [ 35].
На думку автора, планування для суб’єктів розвитку в регіоні здійснюється за алгоритмом: загальнодержавне бачення розвитку області (регіону), визначення можливостей розвитку адміністративних одиниць у межах області, визначення ключових проблем щодо досягнення загальнодержавного бачення визначення важелів впливу на розв’язання проблеми.
У світовій практиці  місцеві стратегії почали застосовуватися  в 1970 році, тому що органи місцевого самоврядування зрозуміли, що високорухливий капітал  легко пересувається між містами. Це означало, що місцеві економіки, а також і їх база зайнятості наражалися на ризик зменшення. Шляхом активного вивчення своєї господарської діяльності, усвідомлення факторів, які перешкоджали розвиткові та інвестуванню, та застосовуючи методи стратегічного планування, програм та проектів для усунення таких перешкод вони намагалися розширити  базу економічної діяльності та зайнятості.
Світовий банк пропонує таку історичну модель застосування  стратегічного  планування для економічного розвитку територій
Україна форсованим маршем має пройти всі рівні застосування стратегій місцевого економічного розвитку. Вони переплітаються і відбуваються паралельно. Крім цього, у вищенаведеній таблиці не враховано той фактор, який важливий для України, а саме, створення громад як чинника економічного процесу. Адже для того, щоб конкурувати, має бути суб’єкт конкуренції.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить