Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Материалы для работы Аналіз отриманих трендів і прогнозування

Аналіз отриманих трендів і прогнозування
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Аналіз отриманих трендів і прогнозування

Підкреслимо, що будь-який тренд - це спрощення реальності, вимушене "звільнення" від реально діючих чинників, їх штучне відсікання. Тому кінцевий результат формального моделювання завжди повинен оцінюватися користувачем з погляду здорового глузду на основі неформального комплексу знань про умови розвитку процесу, про допустимі граничні значення його параметрів і показника .
Як вже було відмічено, на єдиному масиві вхідних даних можна отримати до 9 рівнянь трендів. Задача користувача полягає у відборі найкращого тренду, за  яким можна було б побудувати надійний прогноз. Агроменеджер, експерт, що має досвід моделювання трендів і який розуміє умови розвитку процесу, уявляє загальний тип сценарію (оптимістичний, реалістичний, песимістичний), можливо, не стане перебирати всі альтернативні типи, добре знаючи традиційну залежність, що може бути характерною для конкретних природних (регульовані і не регульовані фактори впливу), економіко-виробничих показників (врожаї, доходи, прибуток, витрати, запаси, ресурси і т. інш.). В іншому випадку, корисно і навіть,необхідно, дослідити максимальну кількість альтернатив щоб відшукати рівняння  з щонайвищим значенням коефіцієнта детерміації (яке наближується до одиниці).
В Excel для оцінки якості рівняння тренду (перевірки істинності тренду) автоматично виводиться тільки коефіцієнт детерміації (R2), що можна вважати за недолік програми. Зверніть увагу на такий парадокс: на рис. 2.14,  щонайвищі значення R2 мають поліноміальні тренди, а на діаграмі прогнози на два періоди вперед за поліноміальним трендом виходять за межі “здорового глузду”, якщо рахувати, що це дані про валові показники виробництва продукції культури.

Обережні експерти-практики частіше застосовують метод звіряння контрольної суми теоретичного (згладженого за  трендом) ряду ознаки з сумою значень вхідного ряду. Проте, для підрахунку цих сум спочатку необхідно побудувати ряди теоретичних значень показника за знайденими рівняннями трендів.
В Excel математичний вид рівняння тренду і R2 на діаграмі повністю виводяться в мітку тренду. Для отримання ж числового виду згладженого початкового ряду необхідна додаткова процедура: (1) ввести або скопіювати формулу тренда з діаграми в першу комірку вільного стовпця таблиці (формула повинна бути представлена за правилами Excel, починаючи із знака рівність, а не з Y; (2) замість X (у якості X) дати посилання на відповідну комірку стовпця періодів; (3) скопіювати формулу на решту комірок стовпця згладжених значень. У якості прикладу пропонується  проаналізувати  інші типи трендів з опції “Линия тренда”  з елементами прогнозу


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить