Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Материалы для работы Інструментальні засоби і технологія аналізу динамічних рядів

Інструментальні засоби і технологія аналізу динамічних рядів
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Інструментальні засоби і технологія аналізу динамічних рядів

Якщо проводиться  робота з рядами динаміки, то в Excel може використовуватись достатньо широке коло засобів цього офісного додатку. За роллю і місцем у технологічному процесі  для полегшення  засвоєння матеріалу ці засоби можна поділити на допоміжні, проміжні і основні.
І. Допоміжні інструменти прискорюють побудову числових рядів періодів часу. Проте, користувач може вирішити задачу і не використовуючи ці засоби. До цих засобів можна відносити (1) опції Правка, Заполнить, Прогрессия і діалогове вікно Прогрессия, а також (2) не діалогова організація "розтягування" двох коміркового ряду до необхідного діапазону. Зауважимо, що остання функція вдало організована лише у версіях Excel, починаючи з сьомої. Версія ж Excel 2000 ще більш ефективна, оскільки дозволяє розтягувати в ряд навіть одно коміркове значення, що має формат дати.
П. Проміжні інструменти Excel-технології підключаються обов'язково і будують XУ-графіки залежності показника від часу. Зауважимо, що XУ-графік - це самостійний інформаційний продукт і в той же час (з точки зору користувача)- напівфабрикат, який надає можливість доступу до інструментів моделювання трендів. Зверніть увагу, що до отримання таких графіків в Excel інструментарій розрахунку і моделювання трендів заблокований.
Ш. Основні Excel-інструменти, що використовують для роботи із динамічними рядами можна поділити дві групи:
1) засоби побудови графічного і математичного виразу тренда.
Сюди входять  опція Добавит линию тренда  і три її діалогових вікна:
• вікно Тип -  вибір форми тренда;
• вікно Формат линии тренда;
• вікно Параметры — додавання на графік мітки тренда (з математичним видом рівняння і коефіцієнтом детермінації), а також завдання кількості періодів для графічного прогнозу за трендом (вперед або назад);
  2)  засоби отримання прогнозу в числовому вигляді і його оцінка:
• для розрахунку прогнозу в одній точці на основі лінійного тренда в Excel 2000 з групи статистичних функцій призначена функція ПРЕДСКАЗ;
• для одночасного згладжування початкових рівнів і розрахунку прогнозу в декількох крапках за різними трендами в Excel 2000 може бути  використана однофакторна  what-іf модель і її опція  Таблица подстановки ;
• для розрахунку довірчого інтервалу прогнозу,  якщо розглядається генеральна сукупність може  бути використано інструмент із групи засобів Анализу данных (Описові статистики); в інших випадках аналізу генеральної сукупності застосовується серія вже відомих нам стандартних статистичних функцій типу: СТАНДОТКЛОН і СТАНДОТКЛОНП- відповідно стандартне відхилення за вибіркою і за генеральною сукупністю; СЧЕТ - кількість даних (спостережень) або  розмір сукупності і ДОВЕРИТ - довірчий інтервал.
    Допоміжні інструменти для побудови рядів
Будь-які початкові дані можуть бути введені в необхідні клітинки у ручному режимі. Якщо в серії чисел, що вводяться, є закономірність, то зручніше вводити їх за допомогою допоміжного інструменту, прискорюючого роботу - заповнювача.
Опція Заполнить в меню Правка постійно готова до роботи. Вона відкриває діалогове вікно, що надає великий вибір можливостей для заповнення серій даних по стовпцях або по рядках (рис. 2.3).
Якщо скористати Правка| Заполнить| Прогрессия , то за допомогою такого заповнювача зручно створювати ряди періодів. Однак після  автоматизованого створення ряду необхідно відслідковувати, щоб періоди за які не проводились спостереження (відсутні дані) були вилучені з ряду. Наприклад, якщо б у ряду за 1995-2005 роки були відсутні дані за 2000 рік, то число 2000 потрібно вилучити. Поряд з стовпцем (стрічкою) періодів вводяться вручну або копіюються з інших діапазонів клітинок відповідні значення (рівні) показників, наприклад, дані щодо величини врожаїв.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить