Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Материалы для работы Інформаційне забезпечення системи

Інформаційне забезпечення системи
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Інформаційне забезпечення системи

Підкреслимо, що питання подання знань є найбільш складними в комплексі проблем, що вирішуються при розробці СППР СТЗ. Саме представлення знань забезпечує інформаційне відображення в СППР СТЗ стан об’єкту.
Наявні інформаційні масиви (дані), методи перетворення їх в знання і представлення в ПЕОМ є основною складовою інформаційного забезпечення (ІЗ) СППР СТЗ. Тобто до складу ІЗ входить:
- перелік інформаційних одиниць;
- структура інформаційних масивів;
- закономірності і засоби їх перетворення;
- характеристики інформаційних потоків і їх якісних параметрів.
Додержуючись принципу системності, перш ніж описувати принципи представлення знань і структурну побудову алгоритму, визначимо сутність об’єкту, точніше, мету функціонування. Задачею технології в СТЗ будемо вважати одержання врожаю сільськогосподарських культур шляхом проведення послідовних технологічних процесів і операцій.
Задачею технологічного процесу буде – забезпечення шляхом послідовних операцій виконання проміжних завдань по підготовці ґрунту, сівби (садіння), догляду за посівами, збиранню врожаю.
Задачею технологічної операції є забезпечення ТП. При цьому ТО можуть бути основними (оранка, внесення добрив, полив), допоміжні (транспортування), обслуговуючі (контроль за виконанням, підготовчі дії).
Оскільки допоміжні і обслуговуючі ТО прямо регулюючого впливу на умови формування врожаю не виявляють, до алгоритму повної технологічної системи можуть не входити.
Для представлення знань в СППР СТЗ слід дотримуватись таких правил:
1. Форма збору і представлення технологічної інформації повинна бути єдиною для всіх культур.
2. Методи збору даних і форма надання експертами зрозумілих і доступних фахівцям різних напрямків знань.
3. Інформаційні масиви організовані у вигляді схем повинні легко моделюватись.
4. Представлені у формах і схемах інформаційні масиви технологічних даних і знань повинні допускати можливість переходу до математичного або логічного опису зв’язків (від опису на мові ППМФ до кількісного опису).
В таких умовах технологічні моделі будуть мати вигляд ланцюжка послідовних агрозаходів або розгорнутої схеми, дотримуючись якої можна одержати поради щодо параметрів ТО в конкретних умовах.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить