Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Материалы для работы Природні регіони Херсонської області як елементи екологічної мережі

Природні регіони Херсонської області як елементи екологічної мережі
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 1
ХудшийЛучший 

Природні регіони Херсонської області як елементи екологічної мережі


Регіон Херсонської області дуже сприятливий для проведення експортно-імпортних операцій, зокрема для розвитку туризму.
Відповідно до прийнятого закону, територія Херсонської області входить до основних елементів національної екологічної мережі загальнодержавного значення. За розташуванням область входить до трьох природних регіонів екологічної мережі (Таврійського, Азовського та Чорноморського), через її територію проходять три природні коридори (Південноукраїнський, Прибережноморський, Дніпровський), представлена вона певною кількістю основних територій та об'єктів - складових екологічної мережі.
Розглянемо природні регіони як елементи екологічної мережі. Таврійський природний регіон. Розташовується в Дніпровсько-Молочанському міжріччі, представлений складовими екологічної мережі: Чорноморським біосферним заповідником, біосферним заповідником "Асканія-Нова" ім.Ф.Е.Фальц-Фейна, Нижньодніпровським національним природним парком (проектується) та Азово-Сиваським національним природним парком (частина). У цій місцевості міжрегіональним екокоридором є долина Дніпра. В її межах природні території представлені русловими і старичними аквальними комплексами, лучно-степовими заплавами, плавневими комплексами, надзаплавними терасами та степовими схилами, місцями еродованими, з відслоненнями вапняків, з ярами та балками, які вище греблі Каховської ГЕС затоплені водами Каховського водосховища. Ця південносхідно-дніпровська ділянка в Причорноморській низовині на схід від Дніпра фауністично і флористично дуже бідна . Водна фауна не має ендеміків, мало реліктових видів. Серед рослин, що зростають в подах, є види - неоендеміки.
Азовський природний регіон розташовується в Азовському морі, його затоках і косах, представлений Азово-Сиваським національним природним парком (коса Бирючий острів) та Сиваським природним національним парком (проектується). В межах Херсонщини розташований в північно-західній частині Азовського моря. Коса Бирючий острів - це витягнутий піщано-черепашниковий півострів з багатьма солоними озерами, який відділяє від моря Утлюцький лиман. Деревна рослинність в основному штучного походження. В заростях серед трав'янистої рослинності перебувають завезені мисливські тварини, відмічено понад 200 видів птахів, з яких багато видів є рідкісними і зникаючими. Птахів приваблюють захищені місця для гніздування і багаті кормові угіддя. Тут пролягає великий пролітний шлях багатьох видій птахів.
Чорноморський природний регіон розташовується на шельфі Чорного моря. Представлений національними природними парками: Джарилгач (проектується) та Кінбурнська коса (проектується). Сюди відносяться Ягорлицька, Тендрівська, Джарилгацька, Каркінітська та інші мілководні затоки. У флорі морських заток представлені квіткові рослини та водорості. Зустрічається понад 200 видів птахів, більше 10 видів ссавців. Багато видів тварин включені до Червоної книги України. Суходіл - черепашково-піщані коси та півострови з численними солоними і прісними озерами. Зростають рідкісні види рослин, а також рідкісні лишайники та мохоподібні.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить