Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Материалы для работы Теорія зовнішньої торгівлі як теоретико-методичний аспект експортно-імпортної діяльності

Теорія зовнішньої торгівлі як теоретико-методичний аспект експортно-імпортної діяльності
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Теорія зовнішньої торгівлі як теоретико-методичний аспект експортно-імпортної діяльності


Першою теорією, заснованої на МПП (Міжнародний поділ праці) по праву вважається теорія абсолютних переваг А. Сміта. В 1776 р. у творі А.Сміта "Дослідження про природу і причини багатства народів" було записане наступне: "Правило кожного розважливого глави родини полягає в тому, щоб не намагатися зробити самому річ, що йому буде дешевше купити". При цьому Сміт зазначає: "Що розумно в керуванні домашнім господарством, лише у винятковому випадку з'явитися нерозсудливістю й у великому королівстві". Негативним аспектом теорії Сміта є наступне: якщо країна усе може імпортувати з інших країн, що роблять товари краще її, то. що ж вона буде робити для продажу? - це тупик Сміта.
З тупика теорію Сміта виводить Давид Рікардо. У 1817р. Рікардо публікує свою роботу "Початок політичної економії й оподатковування". У цій роботі Рікардо довів, що кожній країні необхідно спеціалізуватися на виробництві товарів з відносно меншими затратами, а потім можливий товарообмін - у цьому суть теорії порівняльних переваг Д. Рікардо.
Розвиваючи теорію порівняльних переваг Рікардо, були визначені залежності рівнів заробітної плати і цін у різних країнах, в основу яких лягла теорія цін у сфері міжнародної торгівлі. Важливим відкриттям, при цьому, став висновок про те, що "Якщо Португалія мала абсолютну перевагу по вину і сукну, але більше по вину, то зовнішня торгівля з Англією можлива лише тоді, коли номінальні ставки заробітної плати в Португалії будуть вищі, ніж в Англії. Якщо погодинна ставка заробітної плати в золоті та сама, Португалія не стане імпортувати сукно, тому що кожен Португальський споживач зможе дешевше придбати сукно у вітчизняних виробників. Англія для сплати за імпорт вина повинна відправляти золото в Португалію доти, поки погодинна заробітна плата у валюті в Португалії не виросте в достатньому ступені, щоб зробити для португальських споживачів вигідним імпорт англійського сукна".
Висновок: країна з більш низькими витратами має більш високу погодинну заробітну плату в золотому вираженні і, отже, більш високі грошові ціни на подібні товари, у такий спосіб "природний розподіл грошового металу", запропонований Юмом, як закон не тільки балансує експорт і імпорт кожної країни, але також встановлює в цих країнах такі відносні рівні ціни, що спонукують їх робити товари з порівняльною перевагою.
У сучасній теорії зовнішньої торгівлі, насамперед, лежать два основних напрямки економічної науки: Кейнсіанство і Монетаризм.
Кейнсіанство. Наприкінці 20-х початку 30-х років XX ст. Кейнс працював над створенням теорії керування народним господарством. Економічні кризи на початку століття викликали необхідність у розробці нових підходів до керування економікою, що і були визначені в роботі Кейнса "Велика депресія" (1929-1932рр). Саме цією роботою було покладено начало науки "Макроекономіка". В 1936 Кейнс пише працю - "Загальна теорія зайнятості". У своїх працях Кейнс обґрунтував відому істину "Теорія випереджає практику" і основною заслугою Кейнса було обґрунтування необхідності інституціонального регулювання.
Монетаризм. У 50-і 60-і рр. XX ст. Кейнсіанський напрямок одержав гідного суперника - монетаризм. Лідером монетаристів став професор чикагського університету Мілтон Фрідман. Теоретичним положенням монетаристів стали ліберальні методи керування економікою, головним чином: фінансово-кредитними, антиінфляційними, ціновими і грошовими інструментами.
Теорія Кейнса і Фрідмана застосована на сучасному етапі, а саме, використовуються ліберальні саморегулюючі підходи в економіці (саме регулятори ринку - попит, пропозиція і купівельна спроможність) при розумному регулюванні з боку держави і міжнародних інститутів.
Однією з концепцій теорій зовнішньої торгівлі є теорія Хекшера-Оліна-Самуельсона.
До сучасних концепцій так само відноситься теорія міжнародного руху капіталу (МРК). 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить