Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Материалы для работы Поняття експорту та імпорту

Поняття експорту та імпорту
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 2
ХудшийЛучший 

Поняття експорту та імпорту


Експорт - це продаж та вивезення товарів та послуг за межі національних кордонів.
Імпорт-це купівля та ввезення з-за кордону товарів та послуг для внутрішнього споживання.
Експорт та імпорт вимірюється національною вартістю та виражається у доларах США у поточних цінах і залежить від курсу долара США. Вартісні показники зазвичай розраховуються у національній валюті та переводяться у долари США з метою міжнародного зіставлення.
Ціна, за якою здійснюється міжнародна торгівля, знаходиться між мінімальною та максимальною внутрішніми цінами рівноваги, які існують у країнах до початку торгівлі.
З одного боку, зміна світової ціни веде до зміни кількості товарів, які експортуються та імпортуються на світовому ринку, з іншого — зміна кількості експортованих та імпортованих товарів приводить до зміни світової ціни.
Отже, світовий ринок — це сфера сталих товарно-грошових відносин між країнами, які базуються на міжнародному поділі праці та інших факторів виробництва. Світовий ринок проявляється через міжнародну торгівлю, яка є сукупністю зовнішньої торгівлі усіх країн світу та складається із двох зустрічних потоків товарів — експорту та імпорту. Найпростіша модель світового ринку, яка називається моделлю часткової рівноваги, показує основні функціональні взаємозв´язки між внутрішнім попитом і пропозицією та попитом і пропозицією товарів на світовому ринку, визначає кількісні обсяги експорту та імпорту, а також рівноважну ціну, за якою здійснюється торгівля.

В Києві сконцентровано потужний економічний потенціал, який складається з багатогалузевої промисловості, розвиненої системи галузей комунального господарства, транспортних засобів, систем зв'язку та ін У Києві функціонують 350 великих промислових підприємств, які знаходяться на самостійному балансі, а також тисячі малих і спільних підприємств, будівельних організацій, організацій транспорту, зв'язку та ін.
Суб’єкти господарювання області здійснюють активну зовнішньоекономічну діяльність, співпрацюючи з партнерами із 110 країн світу. Питома вага Київської області в загальному обсязі зовнішньої торгівлі країни товарами за січень-листопад 2008 року становила 2,3% (в експорті - 1,7%, в імпорті - 2,9%). Оборот зовнішньої торгівлі товарами склав 699,1 млн. дол. США, що на 2,4% більше, ніж за січень-листопад 2007 року. Вартість експорту сягала 278,9 млн. дол. США, імпорту - 420,2 млн. дол. Негативне сальдо зовнішньої торгівлі товарами дорівнювало 141,3 млн. дол. (за січень-листопад 2001 року - 124 млн. дол.). Коефіцієнт покриття імпорту експортом становив 0,66.
Найбільші експортні поставки здійснювались у Російську Федерацію (39,4% до загального обсягу експорту), Нідерланди (6,4%), Німеччину (6,3%). Найбільший обсяг імпорту надійшов із Російської Федерації (25,8% до загального обсягу імпорту), Німеччини (16,1%), Франції (8,7%).


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить