Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Материалы для работы Система регулювання міжнародної торгівлі

Система регулювання міжнародної торгівлі
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 1
ХудшийЛучший 

Система регулювання міжнародної торгівлі

Найбільш традиційним та розповсюдженим методом регулювання є тарифний,який передбачає комплексну систему обмежень як необхідну форму захисту інтересів країни та інструмент торговельної політики. Економічне значення тарифу визначається його впливом на розвиток країни. Вплив імпортного тарифу на економіку окремих країн різний і залежить від економічної ваги країни. В міжнародній економіці країна вважається малою,якщо зміна попиту з її боку на імпортні товари не призводить до зміни світових цін і відповідно великою,якщо зміна попиту з її боку на імпорт призводить до зміни світових цін. В результаті введення тарифу будь-якою країною виникають економічні ефекти. Ефекти доходу і переділу є перерозподільним і являють собою переміщення доходів від одних суб’єктів економічної діяльності до інших і не призводить до втрат економіки. Ефект захисту і споживання призводять до втрат економіки від застосування тарифу.
У випадку малої країни застосування імпортного тарифу не може змінити світові ціни і поліпшити її умови торгівлі настільки,щоб компенсувати негативний вплив тарифу на економіку. Застосування імпортного тарифу великою країною викликає ті ж ефекти,що й у випадку малої країни,однак ефект доходу включає дві частини:1)ефект внутрішніх доходів 2)ефект умов торгівлі,який показує перерозподіл доходів від іноземних виробників у бюджет великої країни. Ефект умов торгівлі у вартісному виражені більший,ніж сума втрат,яка виникла в результаті меншої ефективності внутрішнього виробництва порівняно зі світовим,і скорочення внутрішнього споживання товару.
Національний рівень регулювання міжнародної торгівлі виокремлено внаслідок існування державно–оформлених національних господарств, країн, уряди яких спрямовують свою діяльність на досягнення національних інтересів — політичних, ідеологічних, економічних, військових, соціальних, релігійних тощо. Система інтересів визначає сутність і конкретний зміст як внутрішньої, так і зовнішньої політики уряду.
Зовнішня політика країни — це загальний курс держави у міжнародних справах, сукупність принципів і пріоритетних методів, що визначають діяльність органів державної влади та державного управління у сфері регулювання відносин даної держави з іншими країнами і народами відповідно до національних інтересів та конкретно–історичними цілей. 
Номінальна ставка мита – фактичний розмір ставки митного тарифу. Ефективна – це розмір ставки,який реально захищає внутрішній ринок. Формула,розроблена ЮНКТД:

де   – ефективна ставка мита
– номінальна ставка мита на готову продукцію
- номінальна ставка мита на сировину
- коефіцієнти,що демонструють частку вартості сировини в ціні товару та частку вартості,доданої в процесі обробки
- кількість видів сировини,що застосовується для виробництва товару.
L=(3-0,28*875)/0,35= 2380/0,35= 6800


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить