Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Материалы для работы Підсумки розвитку споживчого ринку Київської області

Підсумки розвитку споживчого ринку Київської області
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Підсумки розвитку споживчого ринку Київської області

Негативні процеси, спричинені фінансово-економічною кризою, мали суттєвий вплив на погіршення ситуації на споживчому ринку області.
Зниження реальних доходів населення, скорочення виробництва окремих видів товарів народного споживання, відміна споживчого кредитування фінансовими установами наприкінці 2008 року негативно вплинули на подальший розвиток споживчого ринку.
Проте, органам виконавчої влади та місцевого самоврядування спільно з суб`єктами господарювання області вдалося залишати ситуацію контрольованою та не допустити значного скорочення мережі підприємств торгівлі та різкого спаду реалізації товарів народного споживання.
За підсумками 9 місяців ц.р. обсяг роздрібного товарообороту за всіма каналами реалізації склав майже 12,3 млрд.грн., що на 6,2% менше (у реальному вимирі) порівняно з відповідним періодом 2008 року.
Не зважаючи на від`ємний результат, це найкращий показник серед регіонів України. Зокрема, в областях, що межують з Київщиною, скорочення становить: у Полтавській – 20,5%, Черкаській – 12,1%, Вінницькій – 15,4%, Чернігівській – 11,8%, Житомирській – 13,8 відсотка.
У середньому по Україні обсяг роздрібного товароообороту скоротився на 16,2 відсотка.
У розрахунку на одну особу роздрібний товарооборот зріс у порівнянні з відповідним періодом 2008 року на 4,7% і становить 7110 гривень.
Питома вага роздрібного товарообороту офіційно зареєстрованих підприємств торгівлі всіх форм власності у загальному товарообороті складає 58,8%, його обсяг становить 7,2 млрд.грн., що нижче рівня січня-вересня минулого року на 7,9% (по Україні зменшення на 20,7 відсотка).
Починаючи з вересня поточного року, намітилася позитивна тенденція щодо стабілізації ситуації на споживчому ринку щодо уповільнення темпів скорочення обсягів реалізації товарів. Обсяг роздрібного товарообороту офіційно зареєстрованих підприємств торгівлі всіх форм власності за вересень ц.р. по відношенню до серпня зріс на 3,4%, у той час, як показник співвідношення товароообороту серпня до липня становив від’ємне значення (зменшення на 9,2 відсотка).
За оперативною інформацією, зростання обсягів товарообороту у першому півріччі 2009 року відбулося у Баришівському, Білоцерківському, Бориспільському, Бородянському, Броварському, Києво-Святошинському районах та у містах Буча, Ірпінь і Фастів.
Мережа підприємств торгівлі в цілому по області залишалася стабільною. До її складу входять майже 11 тис. підприємств торгівлі та 3,2 тис. закладів ресторанного господарства.
У ряді районів та міст області спостерігається позитивна тенденція розвитку торговельної мережі. Нові підприємства торгівлі відкрилися у Баришівському, Богуславському, Іванківському, Києво-Святошинському, Таращанському районах та у містах Біла Церква, Васильків, Бровари.
Важливу роль у забезпеченні населення області продовольчими та непродовольчими товарами продовжують займати ринки, які не тільки здатні задовольнити мешканців регіону широким асортиментом продукції, товарів і послуг за доступними цінами, а і забезпечити додатковими робочими місцями громадян.
За оперативними даними, на території області здійснюють свою діяльність 102 об’єкти ринкового господарства з кількістю торговельних місць понад 31 тис., з яких 23% відведено для реалізації сільськогосподарської продукції.
За інформацією Державної податкової адміністрації в Київській області, за станом на 01.07.2009 торговельну діяльність на об’єктах ринкового господарства здійснюють 12711 субєктів підприємницької діяльності та 923 громадянина, які перебувають з СПД у трудових відносинах, що відповідно на 1560 та 344 менше, ніж на початок цього року. Незважаючи на тенденцію зменшення кількості працюючих, суб’єктами господарювання внесено до місцевих бюджетів у першому півріччі 2009 року майже 5,3 млн.грн., що на 9,7% більше, ніж за відповідний період 2008 року.
Водночас, матеріально-технічна база ринків, їх санітарний стан, умови праці та рівень торговельного обслуговування населення не відповідають сучасним вимогам, у ряді випадків є навіть незадовільними.
За підсумками проведених контролюючими органами перевірок, на кожному з перевірених ринків встановлені різного роду порушення, у тому числі санітарно-ветеринарних правил, законодавства щодо якості та безпеки харчових продуктів і продовольчої сировини, захисту прав споживачів, правил і норм торгівлі.
Враховуючи важливе соціальне та економічне значення ринків, особливо в умовах сьогодення, питання належної організації їх діяльності набуває виняткової актуальності та потребує тісної співпраці органів виконавчої влади та місцевого самоврядування з суб’єктами господарювання у їх вирішенні.
Попит населення області у побутових послугах і задовольняють понад 598 суб’єктів господарської діяльності та понад 6,2 тис. фізичних осіб.
Незважаючи на фінансову нестабільність, суб’єктами підприємницької діяльності усіх форм власності, що працюють у сфері побуту, надаються усі види послуг, затверджених галузевим класифікатором. Позитивним аспектом розвитку ринку побутових послуг є відкриття у поточному році майстерні з ремонту взуття у смт Баришівка, фотосалону у м.Бориспіль, перукарні у м.Тараща.
Разом з тим, нерівномірність розміщення суб'єктів на території області, зосередження їх у містах та селищах міського типу, практично унеможливлює отримання побутових послуг жителями сільської місцевості.
Тому питання розвитку мережі підприємств побуту, асортименту та рівня надання послуг сільському населенню залишається особливо важливим, на його вирішення передбачається спрямувати зусилля органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить