Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Материалы для работы Органи державного та господарчого регулювання ринкових відносин в АПК

Органи державного та господарчого регулювання ринкових відносин в АПК
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Органи державного та господарчого регулювання ринкових відносин в АПК

    На відміну від існувавши раніше систем управління, основна мета керуючих органів в умовах ринку зводиться до координації діяльності сільгоспвиробників агросервісних та переробних підприємств, банків та наукових установ, постачальників ресурсів та торгівельної мережі. Необхідність формування нової системи управління в умовах перехідного періоду зумовлена рядом факторів, серед яких основними є :
- зміна організаційно - правових форм господарювання всіх суб’єктів АПК внаслідок змін відносин власності та розширення господарської самостійності;
- комерціалізація відносин між всіма учасниками аграрного ринку.
Це потребує переорієнтації функцій державного управління з планово – розподільчих методів на ринкові, які полягають в регулюванні та координації господарської діяльності підприємств.
    Функції державного управління відносно аграрних товаровиробників, переробних та агросервісних підприємств, постачальників матеріально-технічних ресурсів та інших суб’єктів АПК області здійснює Головне управління сільського господарства та продовольства облдержадміністрації та його підрозділи на районному рівні.
Обов’язки по регулюванні аграрного ринку покладені на його функціональні та галузеві управління, центри та відділи, які координують діяльність окремих груп підприємств та товаровиробників (рис.  )
Основними завданнями Головного управління є участь у розроблені та забезпеченні виконання прийнятих державних та регіональних програм розвитку АПК. Воно визначає потребу області в сільськогосподарській продукції і сировині, організує її закупівлю до державного резерву.
Управління аналізує тенденції розвитку галузей, ціни на товари та послуги, надає юридичні консультації, в тому числі з реформування підприємств.
Структурними підрозділами облдержадміністрації, які регулюють окремі питання діяльності суб’єктів АПК є управління державної ветеринарної медицини; інспекція державного технічного нагляду; обласне управління земельних ресурсів; інспекція якості та формування ресурсів сільськогосподарської продукції; управління переробної продукції промисловості.
На обласному рівні також діють державні інспекції Міністерства аграрної політики України: насіннєва та хлібна інспекції; прикордонна державна інспекція з карантину рослин в області; обласна інспекція державної комісії по сортовипробуванню сільськогосподарських культур.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить