Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Материалы для работы Механізми фінансової стабілізації

Механізми фінансової стабілізації
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Механізми фінансової стабілізації

Основна роль у системі антикризового керування приділяється широкому використанню механізмів фінансової стабілізації. Це зв'язано з тим, що успішне застосування цих механізмів дозволяє не тільки зняти фінансовий стрес погрози банкрутства, але і значною мірою збавить підприємство від залежності використання позикового капіталу, прискорити темпи його економічного розвитку.
Фінансова стабілізація в умовах кризової ситуації послідовно здійснюється по таких основних етапах:
1. Усунення неплатоспроможності. У якому би ступені не оцінювався масштаб кризового стану підприємства (легка чи важка криза), найбільш невідкладною задачею в системі мір фінансової стабілізації є забезпечення відновлення здатності платежів по своїм поточним зобов'язанням для того, щоб попередити виникнення процедури банкрутства.
2. Відновлення фінансової стійкості. Хоча неплатоспроможність підприємства може бути усунута протягом щодо короткого періоду часу за рахунок здійснення ряду аварійних фінансових заходів, причини, що генерують неплатоспроможність можуть залишатися незмінними, якщо не буде відновлена до безпечного рівня фінансова стійкість підприємства. Це дозволить усунути погрозу банкрутства не тільки в короткому, але й у відносно тривалому періоді.
3. Зміна фінансової стратегії з метою прискорення економічного росту. Повна фінансова стабілізація досягається тільки тоді, коли підприємство забезпечує стабільне зниження вартості використовуваного капіталу і постійний ріст своєї ринкової вартості. Ця задача вимагає прискорення темпів економічного розвитку на основі внесення визначених коректив у фінансову стратегію підприємства. Скоректована з урахуванням несприятливих факторів фінансова стратегія підприємства повинна забезпечувати високі темпи його виробничого розвитку при одночасному зниженні погрози його банкрутства в майбутньому періоді.[1]
Кожному етапу фінансової стабілізації підприємства відповідають визначені її механізми, що у практиці фінансового менеджменту прийнято підрозділяти на оперативний, тактичний і стратегічний

У практиці фінансового менеджменту перераховані вище механізми фінансової стабілізації підрозділяються іноді на "захисні" і "наступальні". Оперативний механізм фінансової стабілізації, заснований на принципі "відсікання зайвого", являє собою захисну реакцію підприємства на несприятливий фінансовий розвиток і позбавлений яких або наступальних управлінських рішень. Тактичний механізм фінансової стабілізації, використовуючи окремі захисні заходи, у цілому являє собою наступальну тактику, спрямовану на перелом несприятливих тенденцій фінансового розвитку. Стратегічний механізм фінансової стабілізації являє собою винятково наступальну стратегію фінансового розвитку, підлеглу мети прискорення всього економічного росту підприємства.
Розглянемо більш докладно зміст кожного з механізмів, використовуваних на окремих етапах фінансової стабілізації підприємства.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить