Нарис
Рейтинг пользователей: / 8
ХудшийЛучший 

На́рис

На́рис — малий оповідний художньо-публіцистичний твір, у якому зображено дійсні факти, події й конкретних людей. Найчастіше нариси присвячуються відтворенню сучасних подій чи зображенню людей, яких особисто знав письменник.
Загальні характеристики
За обсягом наближається до невеличкого оповідання, новели, але позбавлений чіткої, завершеної фабули, обов'язкової для новели, притаманної оповіданню. Фабула в нарисі подекуди намічена, має фрагментарний характер. Нарис — це твір суспільно-політичної, побутової, історичної, психологічної тематики.
Інструкція
1 Соціологічний. У нарисі повинні бути порушені соціально важливі теми. Припустимо, це підліткова злочинність. Автор досліджує цю проблему, і нарис - підсумок цього дослідження. Так, наприклад, нарис може включати в себе цифри статистики: кількість колоній для неповнолітній, чисельність малолітніх злочинців, кількість злочинів скоєних підлітками. Але забивати нарис сухими цифрами не можна. Вони лише надають йому серйозність. Це опора для художнього оповідання.
2 Публіцистичний. Мається на увазі, що автор повинен спиратися на факти, будувати логічні висновки, ясно позначати свою авторську позицію, тобто він працює, як журналіст. Саме тут широка проблема підліткової злочинності повинна бути конкретизована. Наприклад, автор може досліджувати причини, за якими підлітки стають злочинцями (неблагополучні сім'ї, відсутність дозвілля). Може, дізнатися більше про механізми допомоги підліткам, що потрапили в біду (телефони довіри, їх робота). Автор документального нарису, як і журналіст, може провести один день з працівником комісії у справах неповнолітніх. Хороший нарисовець - великий знавець життя.
3 Художній. Автор нарису створює яскравий опис, виводить на перший план героїв свого нарису - найбільш типових героїв таких ситуацій. Він повинен позначити їх взаємодію. Наприклад, можна описати, як інспектор ПДН приходить в неблагополучну сім'ю, і дитина майже з ненавистю дивиться на офіційна особа. Якими б батьки не були, він їх любить. Та й світ вуличного криміналу для запущеного підлітка ближче, ніж представник закону. Герой чи ситуація в нарисі завжди підпорядковані авторської завданню відобразити будь-яку проблему.
Перш ніж писати нарис треба накидати його структуру: позначити соціальну проблему, проаналізувати, як вона вирішується, зв'язати авторські міркування з характерами найбільш яскравих персонажів. Тобто композиційно нарис повинен пов'язувати розмиті цифри статистики з реальними життєвими драмами, зведення кримінальної хроніки з очима дитини, чийого батька питущого суд позбавляє батьківських прав. Починати нарис можна як з художньої замальовки: "Щуплий хлопчик у величезних кирзових чоботях і заношеному пуховику стоїть біля магазину і жалібними очима дивиться на проходять покупців ..." Можна з опису місця існування: "У цьому селищі спиваються вже до тридцяти років ...". А можна почати з соціології і статистики: "Кількість сільських шкіл ...".
Фахівці виділяють до 50 жанрів жанрових різновидів нарису. Наприклад, документальний (реальні люди в реальних подіях), белетристичний (ситуація типова, але персонажі вигадані). Портретний увазі типового представника середовища. Через портрет ринкового торговця читач отримує уявлення про світ, в якому він живе. Нарис може бути подорожнім. Це всім відомі записки автостопників і туристів. Нарис може бути і негативним, і позитивним, де малюються герої, котрі долають життєві негаразди і допомагають іншим, або підприємства, які знайшли свій шлях до процвітання. І автору важливо зрозуміти і передати читачам рецепт успіху. Нарис тим і цікавий, що майже не обмежує фантазію автора і його цікавість.

Нарис про друга

Мого друга звати Зак. В нього незвичайне ім’я. В Україні такого імені й не зустріти, але в Америці це ім’я дуже популярне.
Я знаю Зака не так давно, а познайомились ми випадково. Можна сказати, що це було дивне знайомство. Ми разом грали в одну online-гру, почали переписуватись і спілкуватися в skype.
Заку 21 рік, проживає він в Росії, у місті Краснодар, але дуже довгий час жив на території Америки і тому вільно володіє англійською, німецькою, російською, французькою мовами. Закінчив Кубанський Державний Університет, працює заступником директора фірми A.E.Jewelry Company. Він часто буває в Україні, а саме в Києві, де ми з ним і зустрічались.
По своїй натурі це сильна, вольова, дуже оптимістична і життєрадісна людина, яка вміє ставити перед собою цілі і досягати їх. Поєднання цих якостей і допомагає йому краще розуміти і розбиратися в людях. Він з легкістю знаходить спільну мову з абсолютно незнайомими йому людьми.
Найголовніше і найприємніше те, що ця серйозна молода людина цінує і поважає звичайну людську дружбу, де незважаючи на різницю у віці, він все одно залишається вірним другом, який щиро переживає за мене, допомагає, якщо необхідна його допомога.
Зак зберігає мої таємниці і не думає про мене погано. Я сподіваюся, що він цінує мене так як і я його.
Він завжди терпляче слухає мене, вникає в те, що я говорю, із задоволенням дивиться ті фільми, які я йому пораджу. У нас абсолютно збігаються музичні смаки. За винятком лише того, що він не любить поп-музику, а я іноді її слухаю.
А іноді він погано себе поводить, безсоромно дуріє, придумує всякі дурниці. А буває, що він не знаходить на мене часу, тому що багато працює. Коли він злий на мене, з ним краще не сперечатися. Краще покірно погодитися, все одно не вийдеш переможцем, але до кінця дня він мені все пробачає.
Мені хочеться, щоб така дружба була вічною і віриться, що зараз з усіх думок в його голові є одна маленька про мене, про друга, який пише про нього нариси, з лютою ненавистю дивиться на нього під час сварки, а потім всеодно мириться. І щоб не сталося, треба зауважити, що я дуже радий нашому знайомству і нашій дружбі.

Я хочу розповісти вам про одну людину, до якого плекаю лише найніжніші почуття. Його звуть (як). Коли ми з нею познайомилися, мене відразу ж зачарували її блакитні, немов бездонні озера, очі.Я з легкістю можу назвати (кого) симпатичною дівчиною. У неї маленький акуратний носик, промениста посмішка, що змушує завмирати серце, темне густе волосся, красива хода, приємний, голос. Всі ці риси надають їй ту неповторну привабливість, Мене все в ній восхіщает.Я відмінно пам'ятаю всі наші зустрічі, всі наші розмови.Живемо ми з (ким) поруч і бачимося майже щодня. Зараз вона навчається в коледжі і зовсім не шкодує, що залишила школу.(хто) - це дуже веселий і життєрадісний чоловік. У неї гарне почуття гумору, і з нею ніколи не засумуєш. У нас з (ким) багато спільних тем для розмови, і розуміємо один одного з півслова. Вона дуже добре і дохідливо все пояснює. Незважаючи на свій вік, (хто) абсолютно не груба, і з нею приємно розмовляти.. Для мене вона є ідеалом

Рада уявити - це моя знайома Аліна. За роки, що я її знаю, вона безліч разів «міняла особи», але деякі її риси залишалися незмінними. Цю людину можна назвати простим. Через свого незговірливого характеру, Аліна рідко знаходить спільну мову з іншими людьми. Вона егоїстична, завжди має свою думку. З нею важко спілкуватися, якщо ти її не знаєш. Вона може бути жорстокою і грубою. Може здаватися наївною і чуйною. Зрозуміти її складно і не можна приручити. Вона вовк-одинак, але в скрутну хвилину завжди допоможе. Аліна суперечлива, і в цьому її індивідуальність.
Така вона в повсякденному житті. Але коли займається музикою, в ній відкривається зовсім інша людина. Це не та людина, яку знають її знайомі або однокласники. Якщо ти не бачив цю сторону, то ти не знаєш Аліну. Натхнення оживляє і робить цього вовка ласкавим і ніжним звіром.
Зовнішність, як і характер, звичайної не назвеш.
Палітра різноманітна. Але Аліна дає перевагу темним тонам. В її зовнішньому вигляді велике значення мають аксесуари: срібний ланцюг на шиї, різноманітні браслети і пірсинг. В очах яскраво-зелені лінзи з котячим зіницею. Бліда шкіра відмінно поєднується з Чорними хвилястим волоссям. Вони, зазвичай, розпущені. Косий чубчик пофарбована в темно-червоний колір. Невід'ємна частина її образу - це темна помада і довгі вії, на щоках світлий рум'янець.
Все це дає нам повне уявлення про характер і спосіб життя Аліни. Так, вона складна людина, але я ні трохи не шкодую про нашу дружбу.


 

You have no rights to post comments