Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Материалы для работы Методика навчання на другому етапі засвоєння рухової дії

Методика навчання на другому етапі засвоєння рухової дії
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Методика навчання на другому етапі засвоєння рухової дії

В основу методики другого етапу слід покласти метод цілісного розучування з “виділенням”, на фоні цілісного виконання вправ, окремих рухів для їх вдосконалення. Це, правда, не виключає в окремих випадках використання методу виконання частин вправи.
Прагнення одночасно внести у виконання вправи декілька уточнень, або усунути декілька помилок - бажаного успіху, як правило, не приносить. Робити це слід поступово, починаючи з суттєвих уточнень і грубих помилок.
Поглибити розуміння учнями закономірностей виконання рухової дії допоможуть такі МЕТОДИЧНІ ПРИЙОМИ:
•   деталізоване пояснення вправи;
•   евристична бесіда;
•   обговорення техніки;
•   звіти учнів, як наслідок їх самоаналізу;
•   супроводжуюче пояснення;
•   самопроговорювання та самоприкази.
Щодо використання наочності, то тут на панівній позиції виходять прийоми опосередкованості демонстрації і в першу чергу кінограми, моделі, зарисовки певних положень вправи.
Якщо при засвоєнні вправи все ж не вдалось уникнути помилок, а їх усунення при подальшому виконанні вправи є неможливим, то на певний час рухову дію усувають з програми занять, щоб “забути” її помилкове виконання. Водночас вивчають цю вправу в іншу сторону (іншою рукою, ногою).
На другому етапі методика збагачується змагальним методом, але предметом змагань є якісні показники виконання вправи та здатність учнів управляти часовими, просторовими і силовими параметрами рухової дії.
Продовжують використовувати прийоми ідеомоторного тренування та виконують окремі вправи (наприклад, ведення баскетбольного м’яча)  без зорового контролю, концентруючи увагу на аналіз м’язового відчуття.
Важливо пам’ятати, що на тлі тенденції до покращення якості виконання вправи, періодично спостерігається погіршення її виконання.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить