Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Материалы для работы Вікова динаміка природного розвитку витривалості та контроль за її розвитком

Вікова динаміка природного розвитку витривалості та контроль за її розвитком
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Вікова динаміка природного розвитку витривалості та контроль за її розвитком

ЗАГАЛЬНА  витривалість хлопців має високі темпи приросту від 8-9 до 10, від 11 до 12 та від 14 до 15 років.
У віці від 15 до 16 років темпи розвитку загальної витривалості у хлопців різко знижуються, а в інші періоди спостерігаються  середні темпи її приросту.
ШВИДКІСНА  витривалість хлопців має високі  темпи приросту у віці від 13 до 14 та від 15 до 16 років. Середні темпи припадають на вікові періоди від 11 до 13, від 14 до 15 та від 16 до 17 років.
Суттєво відрізняється від хлопців динаміка природного розвитку витривалості у дівчат.  У них високі темпи приросту загальної витривалості спостерігаються лише від 10 до 13 років, потім вона протягом двох років  зростає повільно, а у віці від 15 до 17 років загальна витривалість зростає в середньому темпі.
Найвищі світові досягнення у видах спорту на витривалість демонструються людьми у віці від 20-22 до 30-32 років. Це свідчить про те, що найбільші абсолютні величини показників різних видів витривалості спостерігаються в осіб, які досягнули біологічної зрілості.

Обов’язковою умовою розвитку витривалості є періодичний контроль  її рівня.
Контроль рівня розвитку витривалості, як і інших рухових якостей, слід здійснювати після доброї спеціальної розминки. Об’єктивність контролю залежить від психологічних установок та мотивації учнів, ідентичності умов у всіх повторних тестуваннях та постійності тестів.
ЗАГАЛЬНУ  витривалість можна контролювати й оцінювати за допомогою таких тестів:
•     тривалість бігу з швидкістю 50-60% від максимальної;
•     пробігання певної дистанції (1000, 2000 і т. д.) за найменший час;
•     пробігання якомога більшої відстані за визначений час (наприклад, тест К.Купера).
ШВИДКІСНУ витривалість контролюють шляхом визначення максимальноїшвидкості подолання змагальної дистанції (наприклад, 100м у бігу), потім з максимальною швидкістю пробігають (пропливають і т. ін.) дистанцію, на подолання якої потрібно затратити час від 15 до 90с, і визначають  середню швидкість її подолання. Чим меншою є різниця між максимальною швидкістю на змагальній дистанції та середньою швидкістю на контрольній, тим вищий є рівень розвитку швидкісної витривалості.
СИЛОВУ витривалість  в ациклічних вправах визначають двома шляхами:
•     за допомогою тесту на максимально можливу кількість подолання значного (50-70% від максимального) зовнішнього опору в одному підході;
•     тестом на максимально можливу кількість повторень вправи у подоланні незначного (20-40%) зовнішнього опору за дозований час (20-60с).
В циклічних вправах силову витривалість визначають за динамікою довжини кроків у бігу на відповідній дистанції.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить