Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Материалы для работы Методика розвитку вибухової сили

Методика розвитку вибухової сили
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Методика розвитку вибухової сили

ЗАСОБАМИ вдосконалення вибухової сили є вправи:
•  з обтяженням масою предметів;
•  балістичного характеру (метання, стрибки);
•  у швидких (вибухових) ізометричних напруженнях;
•  з комбінованим обтяженням масою власного тіла плюс маса предметів.
При використанні обтяжень та ізометричних вправ застосовуйте МЕТОД ІНТЕРВАЛЬНОЇ ВПРАВИ; стрибки і метання проводьте ігровим і змагальним методами, але і в останньому випадку реґламентуйте масу предметів, загальний обсяг вправ та тривалість і характер відпочинку.
Для застосування кожного засобу при розвитку вибухової сили характерні свої режими тренувальних навантажень, які детально будуть розглянуті нижче.

Методика застосування вправ з обтяженням массою предметів, включаючи і предмети для метання
Величина обтяження від 20-30% до70-80% від максимального в даній вправі. Кількість повторень в одному підході від 3-4 до 8-10, а за тривалістю - 5-10 с.
Темп рухових дій – 70-100% з конкретним обтяженням з акцентом на якнайшвидше виконання робочої (долаючої) фази рухової дії.
Кількість підходів від 2-3 до 5-6 у вправах загального впливу і у 2-3 рази більше у вправах  локального впливу.
Тривалість активного відпочинку до відновлення пульсу на рівень 91-110 уд/хв. Під час відпочинку виконують вправи на відновлення дихання, розслаблення, помірне розтягування, що на 10-15% прискорює відновлення працездатності та посилює тренувальний ефект.

МЕТОДИКА ЗАСТОСУВАННЯ ІЗОМЕТРИЧНИХ ВПРАВ І ВПРАВ В САМООПОРІ
Величина зусилля 80-90%, тривалість 2-3 с з установкою на якомога швидше досягнення максимального ізометричного напруження. Напруження виконується із затримкою дихання після неповного вдиху і з натужуванням. Після натужування роблять повільний видих і 2-3 неповні вдихи-видихи перед повторним напруженням.
В одному підході виконують від 2-3 до 5-6 повторень через 6-10 с.
На одну групу м’язів виконують 2-4 підходи. При виконанні напружень загального впливу (наприклад, напруження розгиначів ніг і тулуба виконують одну серію із 2-4 підходів). При локальних напруженнях м’язів кількість серій може бути доведена до 3-4 в одному занятті.
Відпочинок між підходами – екстремальний, між серіями – повний, комбінований.
Кращий тренувальний результат дає комплексне поєднання ізометричних (1-2 підходи) та динамічних (2-3 підходи) вправ.

МЕТОДИКА ЗАСТОСУВАННЯ СТРИБКОВИХ ВПРАВ ДЛЯ ВДОСКОНАЛЕННЯ ВИБУХОВОЇ СИЛИ
В окремих літературних джерелах ця методика одержала назву “УДАРНИЙ МЕТОД” розвитку вибухової сили.
Перш ніж застосовувати подібні вправи для розвитку вибухової сили, слід підготувати опорно-руховий апарат за допомогою інших силових вправ. Критерієм готовності можна вважати здатність учня проявити у відповідній вправі силу, що вдвічі більша за масу тіла. Наприклад, перш ніж застосовувати стрибки в глибину, слід бути готовим присідати зі штангою, маса якої більша за масу власного тіла.
При виконанні стрибків у глибину  дотримуйтесь таких ПРАВИЛ:
•     приземляйтесь на пальці з подальшим пружним опусканням на всю ступню. У момент приземлення і наступного відштовхування в колінах ноги згинаються до 120-140°, у найнижчій фазі амортизації ноги в колінах повинні бути зігнуті не менше, ніж 90°;
•    безпосередньо перед приземленням м’язи ніг помірно напружте, а в момент торкання опори затамуйте дихання і натужтесь;
•     залежно від маси тіла та рівня підготовленості висота зістрибування складає 30-100 см і визначається індивідуально, орієнтуючись на висоту, яка дозволить якісно долати сили інерції під час приземлення і потужно вистрибнути в необхідному напрямку;
•     для підвищення ефективності відштовхування застосовуйте орієнтири;
•     в одній серії виконуйте від 5-6 до 9-10 стрибків залежно від вашого рівня тренованості;
•     стрибки можуть виконуватись безперервно (наприклад, стрибки через 6 гімнастичних лав), або повторно через 10-30 с  (зістрибування з лави висотою 30 см);
•     оптимальна кількість серій (відповідно до рівня тренованості) складає від 2 до 4 в одному занятті;
•     інтервал відпочинку повний, комбінований ;
•     цілеспрямовано розвивати вибухову силу у системі суміжних занять  доцільно 2-3 рази на тиждень, на початку основної частини заняття після ретельної розминки.
Наведені правила стосуються і виконання таких вправ, як: вибухові віджимання в упорі лежачи, вибухові вправи на тренажерах, стрибки з обтяженням 20-30% від маси власного тіла, скачки на одній нозі, стрибки на двох ногах через бар’єри тощо.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить