Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Материалы для работы Адаптація – як основа вдосконалення фізичних якостей

Адаптація – як основа вдосконалення фізичних якостей
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Адаптація – як основа вдосконалення  фізичних  якостей

Провідну роль в розвитку рухових якостей відіграє АДАПТАЦІЯ ОРГАНІЗМУ, яка проявляється в його пристосовній реакції на неодноразово застосований подразник. Процес адаптації дозволяє досягнути не тільки вищого рівня розвитку фізичних якостей, але й розширює фізичні і психічні можливості переносити навантаження. Попередні навантаження долаються легше, ніж раніше і викликають меншу втому. Їх тренувальний вплив спочатку зменшується. Знижується і подальший розвиток рухових якостей, а потім і зовсім припиняється. Чим одноманітніше тренувальне навантаження, чим воно монотонніше, чим частіше застосовується, тим швидше організм звикає до нього і тим меншою буде ефективність розвитку рухових якостей. Тому навіть найефективніша тренувальна програма не повинна застосовуватись понад півтора місяця.
Закономірний процес адаптації ставить вимоги щодо систематичного підвищення навантаження та обновлення засобів і методів удосконалення фізичних якостей, яке полягає у: зростанні обсягу вправ і інтенсивності їх виконання; застосуванні нових вправ; зміні співвідношення інтенсивності й обсягу роботи та відпочинку тощо.
В підлітковому і юнацькому віці адаптаційні зміни протікають швидше, ніж у дорослиїх людей.
Вчитель повинен також враховувати, що адаптація організму проходить завжди в напрямку, який обумовлений структурою навантаження. Так, наприклад, тренувальні впливи великого обсягу і малої або середньої інтенсивності сприяють розвитку, перш за все, загальної витривалості. Навантаження відносно малого обсягу, але субмаксимальної і максимальної інтенсивності сприяють розвитку переважно силових і швидкісних якостей.
В осіб з низьким рівнем фізичної підготовленості кожне навантаження комплексно впливає на адаптаційні процеси.
Поняття “методика” щодо вдосконалення фізичних якостей означає раціональне застосування відповідних  фізичних вправ і адекватних методів їх виконання  з метою ефективного вирішення конкретного педагогічного завдання в окремому занятті та системі занять.
ПРИНЦИПОВА СХЕМА ПОБУДОВИ АЛГОРИТМУ МЕТОДИКИ РОЗВИТКУ РУХОВИХ ЯКОСТЕЙ ПОВИННА ВКЛЮЧАТИ ТАКІ ОПЕРАЦІЇ:
1.    Постановка педагогічного завдання, яка полягає в аналізі стану фізичної підготовленості конкретних учнів та визначенні, на цій основі, рухової якості, яку слід розвивати і до якого рівня.
2.    Добір найефективніших для вирішення поставленого завдання  (з конкретним контингентом учнів) фізичних вправ.
3.    Добір адекватних методів виконання вправ стосовно підготовленості учнів та якості, що підлягає вдосконаленню.
4.    Визначення місця вправ у окремому занятті і системі суміжних занять  відповідно до закономірностей переносу рухових якостей.
5.    Визначення тривалості впливу на розвиток конкретної якості та необхідної кількості тренувальних занять.
6.    Визначення загальної величини тренувальних навантажень та їх динаміки  відповідно до закономірностей адаптації до тренувальних впливів.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить