Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Материалы для работы Іван Олексійович Мозговій – людина-легенда

Іван Олексійович Мозговій – людина-легенда
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Іван  Олексійович  Мозговій – людина-легенда

У музеї історії ХДАУ відкрито нову експозицію, присвячену одному з наших видатних випускників – Мозговому Івану Олексійовичу, визнаному громадському, політичному, державному діячу України.
І.О.Мозговий (1927 –2005) закінчив агрономічний факультет з відзнакою у 1953р.;  працював завідувачем відділом по роботі з сільською молоддю, секретарем Херсонського обкому комсомолу, секретарем Центрального Комітету ЛКСМ України, з 1962 р. – другим секретарем Закарпатського обкому партії (м. Ужгород), з 1966 р.– першим секретарем Рівненського обкому КПУ,  а з 1972 р. по 1980 р. – першим секретарем обкому Херсонської області.
Під його керівництвом Херсонщина  одержувала найвищі врожаї, цілими районами виходили на 3-тисячні надої молока від корови. За ініціативою Івана Олексійовича в області почали поширюватися площі овочевих  культур, садів, виноградників, збільшувалась заготівля кормів, впроваджувалася механізація на фермах. Це він заохотив  керівників господарств дбати про людей: зводити будинки, відкривати медичні профілакторії, магазини., їдальні. Тому не дивно, що у 80-ті роки ХХ століття наша область вийшла на перше місце в Україні по народжуваності та  збільшенню сільського населення.
Іван Олексійович умів знайти вірне рішення, нести за нього  відповідальність, вмів запалити своїми ідеями, впевненістю і молодих і літніх людей, виправдати їх довіру. Достатньо згадати важке  дощове літо 1977року, коли попри усі негаразди вдалося зібрати 3 мільйони тонн зернових. Чотири тисячі працівників села тоді удостоїлись орденів та медалей, одинадцять стали Героями Соціалістичної Праці. У своїх спогадах І.О. Мозговий висловлює  щиру вдячність трудівникам Херсонщини, які довели, що область здатна збирати без втрат високі врожаї; окремо згадує професорсько-викладацький склад нашого вузу, який безкорисливо брав шефство над певними районами, господарствами і допомагав зростити врожай.З щирою вдячністю і теплотою згадує і Херсонщина свого колишнього керівника.  Працюючи у Києві першим заступником Голови Ради  Міністрів УРСР, секретарем ЦК Компартії України Іван Олексійович ніколи не забував про наш край,  при нагоді відвідував, зустрічався з колегами, а коли  у 1997 році. у м. Києві було утворене земляцтво "Херсонщина", він став його активним членом, увійшов до Ради. Ця організація надає підтримку виробничим, науковим та гуманітарним колективам щодо їх подальшого розвитку, допомагає становленню й розширенню ділових та культурних зв'язків з Херсонською областю,  розповсюджує інформацію про історію та сьогодення рідного краю, підтримує молоді таланти.
До речі, саме завдяки ініціативі членів земляцтва Кушнеренка Михайла Михайловича (віце-президент), Зарічної Людмили Петрівни (керівник медіацентру),  Рилеєва Василя Петровича (фотохудожник, заслужений діяч мистецтв України) та  ректора ХДАУ академіка УААН Ушкаренка Віктора  Олександровича в нашому музеї з'явилася нова експозиція, присвячена Мозговому І.О. Члени земляцтва передали у музей необхідні експонати  та відеофільм про Івана Олексійовича, а також надали методичну допомогу, за що висловлюємо їм велику  вдячність.
Біографія нашого видатного випускника є зразковою для молоді. Відмінник у навчанні, роботі, Іван Олексійович і у громадському житті був у перших лавах: приймав безпосередню участь  у створенні громадської організації – Селянської спілки  України, яка працює в інтересах селянства і для захисту інтересів селян; багато років її очолював.
Такі випускники - гордість, слава і авторитет  нашого вузу. Вони надихають молодь на відмінне навчання, сумлінне ставлення до роботи, викликають прагнення до професійної досконалості і стрімкого професійного зростання.
А сьогодні можна не тільки згадати і розповісти про Івана Олексійовича Мозгового, але й показати у нашому музеї матеріали про нього, зорово наблизити до нас, до нашої молоді, абітурієнтів, випускників, численних гостей закладу, всіх, хто цікавиться історією нашого краю і університету.


 

You have no rights to post comments