Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Материалы для работы Дослідження можливостей стратегічного управління на підприємстві

Дослідження можливостей стратегічного управління на підприємстві
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Дослідження можливостей стратегічного управління на підприємстві


Даний проект горизонтальної інтеграції для  ВАТ "Мікон" передбачає відокремлення комерційного відділу від основного складу підприємства і надання йому статусу приватного підприємства, тобто окремої організації, яка буде займатися лише реалізацією продукції, закупленої у виробника. Причому ВАТ "Мікон" буде відпускати продукцію для нової організації за собівартістю, тобто прибутку за це воно отримувати не буде, а основним видом діяльності для отримання прибутку для ВАТ "Мікон" залишиться здавання площі в оренду.
Метою такою інтеграції для ВАТ "Мікон" є зниження ставки оподаткування. На сучасному етапі ВАТ "Мікон" є платником податку на прибуток за ставкою 30%. В випадку відокремлення комерційного відділу як самостійної організації з реалізації продукції, тобто оптової організації, ставка податку на прибуток знизитья до 10%.
Розглянемо ситуацію якщо б дана інтеграція відбулася ще у 2003р. Для цього використовуючи дані п.2.2 за 2003р. розрахуємо чистий прибуток для ВАТ "Мікон" (за ставкою оподаткування 30%) та щойно створеного ПП "Мікон-опт" (за ставкою оподаткування 10%), а результати занесемо в таблицю 3.4.
За таких умов сума прибутку за ставкою 30% складе 57091,6 грн., а за ставкою оподаткування 10% - 73484,55 грн., тобто на 16 392,95 грн. більше.
Але ж дана горизонтальна інтеграція відіб'ється не тільки на сумі отриманого прибутку, а й на інших показниках. Свою роль вона також відіграє і на змінах в організаційній структурі управління ВАТ "Мікон".

Використовуючи ФВА розглянемо зміни, що відбудуться при данній інтеграції для ВАТ "Мікон".
При відокремленні комерційного відділу і перетворенні його в окреме підприємство у ВАТ "Мікон" перестане існувати комерційний відділ, запрпонований раніше відділ маркетингу, зменшиться кількість бухгалтерів на одного та кількість працівників служби директора з загальних питань, а саме доведеться звільнити 2 охоронців та 1 прибиральницю. Також недоцільним буде утримувати на повний оклад юриста, оскільки основним його завданням на підприємстві було контролювати умови укладення договорів з клієнтами по  реалізації продукції, а після здійснення такого роду інтеграції головним завданням буде контролювати умови договорів з орендаторами. Оскільки більшість приміщень здається у оренду на довгий проміжок часу і частого перегляду договірних умов не потребує, то і робота юриста буде менш потрібною.
Ці зміни призведуть до перерозподілу значущості відділів та витрат на їх утримання. ФОП робітників ВАТ "Мікон" зменшиться, що призведе до змін у витратах на утримання кожного з відділів незалежно від завданих у них змін.

Зменшення ФОП    працівників відбудеться за рахунок ліквідації комерційного відділу - це 45 600 гри на рік, відділу маркетингу - 12 000 грн. на рік, звільнення 1 бухгалтера - зайві 5 400 грн, звільнення 2 охоронників та 1 прибиральниці - 9 000 грн. на рік., а зменшення окладу юриста на 50% - це зменшення загального фонду оплати праці ще на 3 000 грн на рік. Таким чином фонд оплати праці робітників ВАТ "Мікон" зменшиться на 75 000 грн., тобто на 27,7% та складатиме 195 000 грн. на рік.

У перерозподілі значущості відділів та витрат на їх утримання загальна тенденція буде позитивною. Найкраще ситуація зміниться для виробничого відділу. Його значущість підвищиться до 25%, а витрати на утримання
складатимуть 24,6% від загального ФОП.
На ПЕС за умови ліквідації комерційного відділу буде покладатися менше роботи, але її обсяг збільшиться за рахунок підвищення долі оренди у діяльності підприємства і тому навіть збільшення витрат на утримання цієї служби у загальному обсязі ФОП не призведе до негативних наслідків.
Покращиться ситуація у службі головного інженеру за рахунок підвищення значущості її для підприємства, хоча загальне співвідношення "значущість-витрати" залишиться негативним.
Позитивних змін зазнає юридичний відділ, оскільки його значущість переважатиме над витратами.
Негативне відхилення, тобто відхилення на користь витрат матиме місце у службі головного інженеру, бухгалтерії, лабораторії (хоча і незначне) та службі директора з загальних питань.
Найбільш збалансованим відношення "значущість - витрати" буде у виробничому відділі з коефіцієнтом 1,02, юридичному відділі - коефіцієнт 1,33, відділі капітального будівництва - 1,4, відділі кадрів - 1,6 та відділі технічного контролю - 1,7. Щодо лабораторії зі значенням коефіцієнту 0,8, то його можна також вважати допустимим.


 

You have no rights to post comments