Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Материалы для работы Державна підтримка сільського господарства в контексті вступу України до СОТ

Державна підтримка сільського господарства в контексті вступу України до СОТ
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Державна підтримка сільського господарства в контексті вступу України до СОТ

Країни, що приєднуються до організації, беруть на себе певні зобов’язання щодо державної підтримки сільського господарства; доступу на ринок сільськогосподарських і продовольчих товарів; санітарних і фітосанітарних заходів, експортної конкуренції в сільськогосподарській і продовольчій торгівлі.
Багатосторонні переговори щодо державної підтримки сільського господарства в Україні після вступу до СОТ є на сьогодні завершеними (таблиці щодо підтримки сільського господарства, документ Секретаріату СОТ WT/ACC/SPEC/UKR/1/REV.12, від 26.11.2007)
З метою вибору оптимального для прийняття зобов’язань щодо рівня СВП базового періоду відповідальними Міністерствами були здійснені відповідні розрахунки за різні періоди, які стали предметом переговорів в рамках СОТ.
Ключовими аспектами обговорення є зміна базового періоду з 1994-1996 рр. на більш пізній період та корегування сукупного виміру державної підтримки (СВП) шляхом вилучення податкових пільг.
У грудні 2006 року Міністерство аграрної політики для врегулювання питання щодо можливості зміни базового періоду з 1994 - 1996 рр. на більш пізній, скорішого завершення переговорів зі вступу України до СОТ та забезпечення конкурентоспроможності національного сільгоспвиробника після вступу до СОТ, підготувало розрахунки за 2004 - 2006 роки. На базі цих розрахунків у лютому та березні 2007 року було проведено консультації із заінтересованими країнами-членами Робочої групи з розгляду заявки про приєднання України до СОТ. 
Країни-члени СОТ позитивно сприйняли альтернативну позицію України стосовно вибору базового періоду.
За 2004 - 2006 рр. сукупний вимір підтримки дорівнює 609 млн дол. США (або 3 млрд 43 млн грн). Також до таблиць підтримки включено непродуктову підтримку “жовтої скриньки” у розмірі 595 млн дол. США (або 3 млрд 51 млн грн). Ця сума не включається до сукупного показника підтримки згідно із параграфом 4 статті 6 Угоди про сільське господарство СОТ, тому що вона менша, ніж 5% від вартості валової продукції сільського господарства. Крім того, до таблиць внутрішньої підтримки за 2004 - 2006 роки включено 470 млн дол. США (або 2 млрд 424 млн грн) у вигляді “зелених програм” підтримки сільськогосподарських виробників. Сумарно підтримка, відображена в таблицях за 2004 - 2006 рр. становить 1799, 6 млн дол. США або більше дев’яти млрд грн. 
При цьому можливий рівень підтримки галузі не обмежується тільки СВП. Рівень СВП – це сума підтримки, що перевищує 10% рівень de minimis  (5% по продуктовій підтримці та 5% по не продуктовій).
Тобто, якщо навіть скоротити СВП до нуля, то галузь може підтримуватися у обсягах, що не перевищують 5% від загальної вартості продукції сільського господарства та 5% від вартості виробництва конкретного виду продукції у поточному році.
Використання ж бюджетних коштів на програми “зеленої скриньки” не обмежується правилами СОТ і залежить тільки від можливостей державного та місцевих бюджетів України.
Необхідно зазначити, що використання заходів “зеленої скриньки” є для країн - членів СОТ ефективним механізмом суттєвої підтримки аграрного сектору. Наразі профільним Міністерством разом із Мінекономіки опрацьовується  можливість перенесення у майбутньому окремих програм, за якими надається підтримка в Україні, із “жовтої скриньки”, що підлягає скороченню, до “зеленої”, розмір фінансування якої необмежений.
Отже, за умов певного реформування механізму надання державної підтримки, Україна матиме достатні можливості для захисту вітчизняного агропромислового комплексу з метою нейтралізації можливих наслідків від вступу до СОТ.
Серед проблем, що потребують невідкладного вирішення, слід виділити наступні: синхронізація розвитку сільського господарства, переробної і харчової промисловості; розвиток вітчизняного сільськогосподарського та продовольчого машинобудування; удосконалення аграрного і продовольчого сервісу; досягнення паритетності цін на сільськогосподарську продукцію, енергоносії, будівельні матеріали, техніку; оптимізація галузевої структури АПК; організація інфраструктури сучасного ринку продовольства.
Підвищення ефективності розвитку агропромислового комплексу та пов’язані з цим проблеми розглядались у працях багатьох провідних вчених-економістів: Андрійчука В.Г., Борщевського П.П., Воронова А.В., В’юна В.Г., Гайдуцького П.І., Геєця В.М., Голованова М.О., Гудзинського О.Д., Єрмакова О.Ю., Колузанова К.В., Краснова Ю.М., Крисального О.В., Лебединського Ю.П., Лукінова І.І., Макаренка П.М., Мармуль Л.О., Месель-Веселяка Ю.П., Мосіюка П.О., Мостенської Т.Л., Онищенко О.М., Полякова О.М., Саблука П.Т., Савчука В.К., Сахацького М.П., Сергієнка М.В., Сопка В.В.,  Столярова В.Ф., Топіхи І.Н., Уланчука В.С., Харківського Д.Ф., Червена І.І., Шестопаля О.М.,  Юрчишина В.В. та інших.

De minimis - для розвинутих країн мінімальні рівні підтримки, які не включаються до Сукупного Виміру Підтримки поточного періоду і які не вимагається зменшувати (згідно пар. 4 Статті 6 Угоди про сільське господарство), дорівнюють 5% загальної вартості окремого товару, виробленого у відповідному році (у випадку підтримки, яка надається конкретному продукту), та 5% загальної вартості всієї сільськогосподарської продукції, виробленої у відповідному році (у випадку підтримки, не пов’язаної з конкретним продуктом); для країн, що розвиваються, ці мінімальні рівні становлять до 10% загальної вартості окремого товару та 10% загальної вартості всієї виробленої сільськогосподарської продукції


 
загрузка...

Комментарии   

 
0 #1 Hal 09.04.2016 08:10
It's appropriate time to make some plans for the future and
it is time to be happy. I have read this post and if I may just I want to counsel
you few interesting issues or advice. Perhaps you could write next articles referring to this article.
I wish to learn more issues about it!

Also visit my web-site: essay
writing help: http://007essay.com
Цитировать
 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить