Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Материалы для работы Впровадження активної державної політики на ринку праці

Впровадження активної державної політики на ринку праці
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Впровадження активної державної політики на ринку праці

Сучасний темп розвитку суспільства вимагає впровадження активної державної політики на ринку праці, насамперед зорієнтованої на швидке повернення безробітних громадян до праці. Вона включає в себе заходи сприяння в працевлаштуванні, професійній підготовці, перепідготовці та підвищенні кваліфікації, розвитку самозайнятості, професійному консультуванні, створення додаткових сфер зайнятості, посилення територіальної та професійної мобільності робочої сили.
Професійне навчання безробітних спрямовується на забезпечення професійної самореалізації особливості громадянина, формування у нього поглиблених професійних знань, умінь та навичок, здобуття нової професії чи спеціальності на основі наявного освітнього рівня та досвіду попередньої роботи, що сприятиме підвищенню рівня конкурентоспроможності особи в умовах ринкової економіки.
Для забезпечення ефективності профнавчання з метою виявлення потреби ринку праці м. Києва у кваліфікованій робочій силі постійно здійснюється аналіз замовлень роботодавців, що надходять у вигляді форми статистичної звітності 3-ПН, карток замовлень, у вигляді листів – замовлень та договорів на працевлаштування після закінчення навчання.
З метою підвищення ефективності з організації професійного навчання безробітних громадян з урахуванням перспектив розвитку ринку праці м. Києва служба зайнятості пропонує навчання за більш як 100 напрямками, серед яких 30 нових: «Ділова англійська мова», «Кадровий менеджмент», «Фінансовий менеджмент», «Системний адміністратор», «Зв’язки з громадськістю та рекламна діяльність» та інші.
В 2007 році за направленням служби зайнятості навчались 7164 осіб, працевлаштовані після закінчення навчання 5037 осіб.
Для задоволення потреб роботодавців та підготовки фахівців з урахуванням особливостей діяльності підприємств службою зайнятості пропонується організація індивідуального навчання безпосередньо на виробництві та організація стажування на робочих місцях як різновид підвищення кваліфікації фахівців. Протягом поточного року стажування на підприємстві проходило 2312 осіб, з них 95% працевлаштовані.
З метою розвитку підприємницької ініціативи серед безробітних громадян пропонується навчання з основ підприємницької діяльності. Підвищення кваліфікації безробітних для подальшого зайняття в сфері малого та середнього підприємництва на базі Навчально – ділового центру Інституту підготовки кадрів державної служби зайнятості та Національного авіаційного університету. Протягом 2007 року проходили навчання 246 осіб. Після закінчення навчання 207 осіб відкрили власні справи у різних сферах економіки міста. Серед них: в галузі торгівлі, сфери побутових послуг та обслуговування населення, виробництво металевих виробів, пошиття швейних виробів, видання поліграфічної продукції.
Крім цього, організується навчання за професіями, що дають змогу для подальшого заняття індивідуально-трудовою діяльністю. До них відносіться: перукар, кравець, закрійник, флорист – озеленювач, кухар, слюсар з ремонту автомобілів, тощо. Протягом минулого року за цими професіями проходили навчання 199 осіб, 115 з них працевлаштовані.


 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить