Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Материалы для работы Процесуальні правовідносини

Процесуальні правовідносини
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Процесуальні правовідносини

Усі приписи процесуальних норм мають процедурний характер, тобто визначають найбільш доцільний порядок здійснення правотворчої, правозастосовчої, судової, установчої і контрольної діяльності.
Приписи процесуальних норм, як правило, адресуються суб'єктам, які наділені владними повноваженнями для застосування норм матеріального права. Наприклад, у галузі кримінального судочинства вся діяльність щодо здійснення правосуддя виконується тільки судом. Приписи процесуальних норм виступають завжди, як категоричне веління щодо суб'єктів, які уповноважені організовувати правозастосовчий процес, і можуть містити диспозитивні засади щодо зацікавлених учасників правозастосовчого процесу. Такий стан є характерним для цивільних, трудових, земельних та інших процесуальних норм.
Процесуальні норми характеризуються специфічною структурою. Особливості диспозиції норм процесуального права характеризуються тим, що вони є формою реалізації норм матеріального права. У гіпотезі процесуальної норми умови, обставини, за наявності яких реалізується норма, характеризується передусім тим, що вони визначені змістом застосованої норми матеріального права. Отже, норма матеріального права ніби "присутня" у гіпотезі процесуальної норми.
Однією з специфічних особливостей процесуальних норм є те, що вони тісно пов'язані з різними прийомами і способами, що використовуються державними органами при здійсненні своїх повноважень. Неможливо уявити собі роботу слідчого, який при проведенні попереднього слідства зміг би обійтися без різних прийомів і способів криміналістичної техніки без дотримання відповідних вимог до написання слідчих документів. Неможливо також уявити собі процес правотворення без органічного поєднання правил процедурного характеру з відповідними прийомами, опрацювання проектів нормативних актів, що безпосередньо стосуються питань мови, структури нормативних актів.
Отже, значення процесуально-правових норм, як у правотворчості, так і у застосуванні полягає в удосконаленні діяльності різних органів, що приймають участь в управлінні суспільством. Процесуальне врегулювання цієї діяльності забезпечує підвищення відповідальності, дисципліни і зміцнення законності.
Процесуальне право відіграє важливу роль в системі права, є важливим чинником функціонування права.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить