Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Материалы для работы Силові інстанції в Україні

Силові інстанції в Україні
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Силові інстанції в Україні

Прокуратура України - становить єдину систему, на яку покладаються:
•    підтримання державного обвинувачення в суді;
•    представництво інтересів громадянина або держави у суді в випадках, визначених законом;
•    нагляд за додержанням законів органами, які проводят оперативно-розшукову діяльність, дізнання, судове слідство;
•    нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень з кримінальних справ, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов'язаних з обмеженням особистої свободи громадян. Прокуратуру України очолює Генеральний прокурор України, який призначається на посаду за згодою Верховної Ради України та звільняється з посади Президентом України. Строк повноважень Генерального прокурора України - п'ять років.
Органи внутрішніх справ - це правоохоронні органи виконавчої влади. До них належать: Міністерство внутрішніх справ, Управління внутрішніх справ, міліція та ін. Органи внутрішніх справ виконують такі функції:
•    адміністративну;
•    профілактичну;
•    оперативно-розшукову;
•    кримінально-процесуальну;
•    охоронну.
Органи внутрішніх справ забезпечують охорону суспільного порядку, захист прав та інтересів громадян, охорону законних інтересів підприємств, організацій незалежно від форм власності від противоправних посягань, проводять боротьбу з іншими правопорушеннями.
Міліція - державний адміністративно-виконавчий озброєний орган виконавчої влади держави. Органи внутрішніх справ складають єдину систему органів, що входять в структуру Міністерства внутрішніх справ. Керівництво всією міліцією республіки здійснює міністр внутрішніх справ. Порядок та умови проходження служби особовим складом органів внутрішніх справ.
Служба безпеки України - це державний правоохоронний орган спеціального призначення, який забезпечує державну безпеку України. Правовий статус безпеки визначено законом України "Про службу безпеки України". Цей орган забезпечує захист життєво важливих інтересів особи, держави, суспільства від внутрішніх та зовнішніх посягань. До життєво важливих інтересів відносяться всі потреби, задоволення котрих забезпечує існування та можливість прогресивного розвитку особи, суспільства в цілому та Української держави.
Адвокатура - це добровільне професійне об'єднання громадян, що займаються адвокатською діяльністю з метою захисту прав та свобод громадян, надання їм юридичної допомоги. Адвокатом може бути громадянин України, що має вищу юридичну освіту та стаж роботи за спеціальністю юриста не менше 2-х років, склав кваліфікаційні іспити, одержав спеціальне свідоцтво та прийняв присягу адвоката України.
Органи юстиції - правоохоронні органи виконавчої влади, які беруть безпосередньо участь у виробленні та реалізації державної політики у сфері захисту прав і законних інтересів громадян та їхніх колективних формувань (юридичних осіб). Центральним органом юстиції є Міністерство юстиції.
Основною функцією правоохоронних органів є захист прав і свобод, законних інтересів громадян від необґрунтованих порушень, ким би вони не причинялись, і цим самим забезпечення дотримання принципів демократії, гуманності, соціальної справедливості та громадянської злагоди у суспільстві.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить