Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Материалы для работы Роль правоохоронних органів в забезпеченні суспільної безпеки і громадського порядку

Роль правоохоронних органів в забезпеченні суспільної безпеки і громадського порядку
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Роль правоохоронних органів в забезпеченні суспільної безпеки і громадського порядку

Для забезпечення норм Конституції України та інших законодавчих актів, а також міжнародних договорів і угод у державі діє апарат судових та правоохоронних органів, які здійснюють функції захисту, охорони та гарантії.
Тривалий час у законодавстві не було сформульоване поняття "правоохоронні органи". Зараз відповідно до статті 2 Закону України "Про державний захист працівників суду та правоохоронних органів" "правоохоронні органи" - органи прокуратури, внутрішніх справ, служби безпеки, митні органи, органи охорони державного кордону, органи державної податкової служби, державної контрольно-ревізійної служби, рибоохорони, державної лісної охорони та інші органи, які здійснюють правомірні або правоохоронні функції.
У законі зустрічаються поняття правоохоронної функції та правомірні функції. Поняття правомірні функції й отож правомірні органи, значно ширше, ніж поняття правоохоронні функції та правоохоронні органи. Про правомірні органи мова йде тоді, коли право застосовується державними органами, й у тому числі і правоохоронними. Отже, правоохоронні органи є складовою частиною правомірних органів.
Правоохоронні органи складають групу спеціальних державних органів, які виконують задачі: відновлення порушених (особистих, майнових) прав; покарання правопорушників у тих випадках, коли право не може бути відновлене або відновлення і покарання одночасно.
Виконуючи вказані задачі, правоохоронні органи охороняють та захищають життя, здоров'я громадян, власність громадян, державних та недержавних органів, навколишнє середовище, тваринний світ.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить