Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Материалы для работы Поняття охоронної діяльності держави

Поняття охоронної діяльності держави
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Поняття охоронної діяльності держави

Невід'ємною частиною діяльності держави, її органів є забезпеченість правопорядку та законності, охорона та захист прав і свобод, законних інтересів фізичних та юридичних осіб, колективів і об'єднань всіх форм власності. Про це чітко говориться в ст. 3 Конституції України, де передбачено: "Права і свободи громадян та їх гарантії визначають зміст і направленість діяльності держави". Держава відповідає перед громадянином за свою діяльність. Ствердження та забезпечення прав і свобод громадян є головним обов'язком держави.
Охорона прав і свобод громадян, усіх форм власності та правопорядку ця триєдина функція держави в сучасних умовах притерпіла істотних змін.
Конституція України (ст. 3), визнавши людину, її права та свободи найвищою цінністю, вперше закріпила захист свобод і прав людини та громадянина в якості обов'язку держави. Тим самим охорона та розвиток політичних, економічних, соціальних, культурних, особистих прав і свобод громадян складають зміст діяльності всіх законодавчих, виконавчих та судових органів державної влади.
Особливістю даної функції є те, що згідно з Конституцією України, визнаються та захищаються рівним образом приватна, державна, муніципальна та інші форми власності. Згідно з цим перш за все повинний здійснюватись рівний правових захист усіх форм власності.
У сучасній обстановці виросло значення охорони правопорядку, передбачаюча забезпечення режиму законності, попередження та скорочення правопорушень.
Згідно небезпечних тенденцій в динаміці росту та структурі злочинності, яка представляє загрозу національній безпеці України, головне в охороні правопорядку сьогодні - це боротьба зі злочинністю. Особливе місце в правовому забезпеченні боротьби зі злочинністю призваний заняти новий Кримінальний Кодекс України, який вступив в силу 1 вересня 2001 року.
Також у Конституції України оговорено в ст. 17 захист суверенітету і територіальної цілісності України, забезпечення її економічної та інформаційної безпеки. У Конституції зазначається, що "оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканості покладаються на збройні сили України".


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить