Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Материалы для работы Правове виховання: поняття і форми

Правове виховання: поняття і форми
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 2
ХудшийЛучший 

Правове виховання: поняття і форми

Правове виховання – цілеспрямоване на постійну діяльність на людину з метою формування правової культури та активної правомірної поведінки. Основна мета правового виховання – дати лю¬дині необхідні в житті юридичні знання та навчити її поважати та дотримуватися закону та підзаконних актів, тобто сформувати достатньо високий рівень правової культури, здібний значно зменши¬ти чисельність правопорушень. Кожна людина розуміє свої права та обов'язки, може грамотно себе захищати від незаконних діянь з боку органів, які застосовують право.
Правове виховання тісно пов'язане з усіма видами соціального виховання – морального, політичного, естетичного та ін. Способи правового виховання:
•    правова освіта або інакше: правовий всеобуч;
•    правова пропаганда;
•    юридична практика державних органів та інших організацій (наприклад, правовиховальна діяльність суддів, прокуратури, органів внутріш¬ніх справ, адвокатури та т. д.).
•    правомірна поведінка громадян, їх особиста участь у сприянні (реалізації) та захисту правових норм;
•    самовиховання.
Засоби правового виховання:
1) нормативно-правові акти, акти застосування норм права;
2) ознайомлюючі та роз'яснюючі матеріали про правові акти в пресі (у кожній газеті повинні бути рубрика типу: "правова освіта", "юридичний всеобуч", "консультує юрист", "запитуйте-відповідаємо");
3) правові радіо та телевізійні журнали типа "Право", "Закон" та ін. у республіканському (Автономна республика Крим), обласних, міськ¬их та районих центрах, систематично інформують про законодавчі та інші нормативні акти України, про діяльність органів законодав¬чої, виконавчої та судової влади, органів юстиції , а також про стан правового ладу, боротьба із правопорушеннями і т. д.;
4) юридичні газети, метою яких є поширення правових знань;
5) організація освіти, прес-конференції, брифінги, зусрічі, лекції, бесіди, семінари, вечори питань та відповідей, консультації та ін.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить