Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Материалы для работы Роль правоохоронних органів у охороні законності і правопорядку

Роль правоохоронних органів у охороні законності і правопорядку
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Роль правоохоронних органів у охороні законності і правопорядку

Особливе значення має питання про дисципліну. Дисципліна належить до найважливіших соціальних факторів, що безпосередньо впливають на життя суспільства і кожної людини . Від рівня дисципліни у великій, коли не у значній мірі, залежать успіхи в економічній діяльності, якість соціального обслуговування. Дисципліна і правопорядок тісно зв'язані між собою і характеризують в суспільстві взаемозв'зок людини із своїм трудовим колективом, суспільством, масу інших людей.
Ставлення людини до питань дисципліни служить одним із показників рівня соціалізації - здатності усвідомлювати, підтримувати і розвивати соціальні взаємодії. Дисципліна є певний порядок поведінки людей , що забезпечує узгодженість їх дій в колективі, суспільному і державному житті. Існує ряд різновидів дисципліни у залежності від того що регулює і якими нормами стверджується порядок поведінки людей: дисципліна державна, громадська, партійна, трудова, договірна, технологічна, військова і т. д.
Державна дисципліна - це дотримання всіма організаціями і громадянами встановленого державою порядку діяльності державних органів, підприємств і установ по виконанню покладених на них обов'язків. Державна дисципліна передбачає свідоме позитивне ставлення громадян до встановленого правопорядку, що виражає інтереси всього населення. Дисципліна сприяє розвитку соціальне - політичної активності громадян, являє собою невід'ємну рису демократії.
Державна і громадська дисципліни важливі форми прояву соціальної відповідальності особи. В дотриманні державної громадської дисципліни виявляється політична, правова і моральна культура громадян. Важливим видом дисципліни є трудова дисципліна, пов'язана із виконанням правил внутрішнього трудового розпорядку.
Актуальним завданням є вдосконалення дисципліни, виконання законів, підзаконних актів, договір, інших обов'язків, рішень. У систематичній роботі по зміцненню правопорядку, законності, дисципліни потрібно домагатися стабільності правових актів, щоб нове рішення приймалось лише тоді, коли виконанні попередні рішення або виникали нові обставини. В діючому трудовому законодавстві передбачені загальні вимоги дисципліни : вчасно приходити на роботу, дотримуватись встановленої тривалості робочого дня використовувати весь робочий день для продуктивної праці, вчасно і точно виконувати розпорядження адміністрації і т. п.
Таким чином, ці норми і вимоги не можуть охопити всі сторони виробничого процесу, тому в трудовому законодавстві і визначається додаткове коло обов'язків працівників, пов'язаних із дотриманням технологічної дисципліни. Проте, при всій близькості, законності державної дисципліни, вони не відповідають одне одному. Зокрема не збігається обсяг їх нормативної основи.
Законність спираєтся на правові акти законного характеру, державна ж дисципліна, як, між іншим, й решта видів дисципліни, крім того, і на конкретні розпорядження, тобто на індивідуальні акти. Стійкість дисципліни залежить від рівня правового виховання. В правовій практиці діє принцип: незнання закону не звільнює правопорушника від відповідальності; вчинивши правопорушення, не можна посилатися в своє виправдання на незнання закону.
Таким чином, основна вимога будь - якого виду дисципліни, в тому числі і службової - це найсуворіше виконання законів та інших, заснованих та індивідуальних актів. Законність є серцевина, основа дисципліни. Це й визначає тісний їх взаємозв'зок і взаємозалежність. Зміцнення державної дисципліни невіддільне від процесу зміцнення законності.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить