Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Материалы для работы Співвідношення законності та правопорядку, суспільним порядком та дисципліною

Співвідношення законності та правопорядку, суспільним порядком та дисципліною
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Співвідношення законності та правопорядку, суспільним порядком та дисципліною

Порушення вимог законності веде до деформації суспільних зв'язків, недотримання і підриву правопорядку. Законність і правопорядок перебувають між собою в тісному зв'язку. Зміцнення законності має своїм наслідком більш високий рівень правопорядку. Порушення законності ведуть до порушення правопорядку. Правопорядок є важливою умовою реалізації інститутів демократії, оскільки вони розвиваються на базі всебічного зміцнення законності. В той же час правопорядок є важливим структурним елементом суспільного порядку, під яким розуміється правильно налагоджений стан всієї сукупності суспільних відносин , врегульованих не лише правовими , але і всіма іншими соціальними нормами. Коли зміцнення і підтримання правопорядку зв'язано з реалізацією правових норм, то в підтримці суспільного порядку важлива роль належить нормам моралі, нормам громадських організацій, традиціям, звичаям.
Поняття суспільного порудку за своїм обсягом ширше, ніж поняття правопорядку. Таке поняття суспільного порядку необхідне для з'ясування змісту і механізму усього суспільного й державного життя. В адміністративному праві поняття громадського порядку вживається у вузькому значенні. Воно пов'язано з підтриманням порядку в громадських місцях. Правопорядок передбачає закріплення справжнього демократичного правового статусу особи, неухильне втілення в життя демократичних прав свобод особи, гарантованість особи від сваволі. Разом з ним цей порядок неможливий без як найсуворішого виконання кожним громадянином своїх обов'язків закріплених нормами права.
В законах та інших нормативних актах визначається структура державних та громадських організацій, їх компетенція, справді демократична основа їх взаємовідносин. Урегульованість іпорядок досягаєтюся в результаті реалізації вимог права в поведінці різноманітних суб'єктів суспільних відносин, як у взаємовідносинах держави з окремими громадянами, громадян між собою, так і у взаємовідносинах державних органів і громадських організацій. Створення певного порядку в суспільних відносинах за допомогою правових норм становить одну із важливих властивостей державної влади. Правовий порядок - це реальний порядок, що встановлюється і охороняється державою, в здійснені якого зацікавлена держава, як апарат влади. У сучасних умовах, коли Україна переживає період становлення стратегічний курс нашої держави націлений на зміцнення соціально-економічного розвитку країни, перехід до ринкової економіки.
Передбачається корінне оновлення матеріально-технічної бази виробництва на основі досягнень научково- технічного прогресу, як в нашій країні, так із використанням світового досвіду, вдосконалення управління на всіх рівнях. Зміцнення правової основи державного й громадського життя в першу чергу залежить від стану законності і правопорядку у роботі державного апарату.
Порушення законності в його діяльності, особливо, коли вони стають системою, заважають здійсненню їх державою, порушують впорядкованість, синхронність в роботі. Вони знижують престиж державної влади серед населення, породжують безвідповідальність, можливість безкарного порушення правопорядку, а вряді випадків мають прямим наслідком порушення прав і законних інтересів громадян. Викликає стурбованість порушення законності в діяльності тих органів держави, що охороняють правопорядок - органів юстиції, суду, прокуратури, міліції.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить