Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Материалы для работы Правосуб’єктність юридичних осіб

Правосуб’єктність юридичних осіб
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Правосуб’єктність юридичних осіб

Правосуб’єктність юридичних осіб (колективних суб’єктів правовідносин) – це правоздатність і дієздатність державних і недержавних організацій: державних органів, державних підприємств і установ, громадських об’єднань, комерційних (господарських) корпорацій, релігійних організацій та ін.
Юридична особа – організація, що має відокремлене майно, може від свого імені набувати майнових і особистих немайнових прав і нести обов’язки, бути позивачем і відповідачем у суді, арбітражному або третейському суді. Юридична особа – це не будь-який колективний суб’єкт, а колективний суб’єкт у певній галузі діяльності – господарській, соціально-культурній, змістом якої є товарно-грошові відносини, участь у цивільному (майновому) обороті. Статусом юридичної особи комерційні і некомерційні організації наділяються за законом.
Ознаки юридичної особи:
1.    Організаційна єдність: має чітку внутрішню структуру, органи управління і відповідні підрозділи для виконання завдань і функцій, закріплених статусом. Має реквізити, затверджені при реєстрації в державних органах (статут, круглу печатку, штампи, назву та ін.) і органах державної статистики (присвоєння ідентифікаційного коду, який є єдиним для всього простору України і зберігається протягом усього періоду існування).
2.    Наявність майна, що знаходиться в її розпорядженні (у комерційної юридичної особи – в її власності), майнова відокремленість від майна учасників і фундаторів (самостійний баланс – кошторис витрат, статутний фонд і банківський рахунок).
3.    Цільове призначення – створюється для певних цілей і не може діяти з іншими цілями. Комерційна юридична особа створюється для підприємницької діяльності.
4.    Можливість виступати в цивільному обороті, набувати права і виконувати обов’язки від свого імені, тобто не зобов’язана звертатися за дозволом до вищої інстанції (наприклад, комерційна юридична особа може здійснювати операції, що не суперечать закону, створювати юридичні особи, обирати місце розташування).
5.    Можливість бути позивачем і відповідачем у суді – звертатися з позовом на громадян, інших осіб, відповідати за боргами у разі зустрічного позову.
6.    Обов’язок нести самостійну майнову відповідальність (якщо це майно закріплене за нею за правом власності).
За характером діяльності юридичні особи можуть бути:
•    некомерційні (публічні);
•    комерційні (приватні).


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить