Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Материалы для работы Реалізація норм права при програмах в законодавстві

Реалізація норм права при програмах в законодавстві
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Реалізація норм права при програмах в законодавстві

При юридичному аналізі, коли вибирається правова норма, яка повинна відповідати конкретному випадку, іноді виявляється прогалина. Що таке прогалина в праві?
Прогалина в праві - це відсутність правової норми при розгляданні конкретних життєвих випадків, питань, які охоплені правовим регулюванням й повинні на основі права.
Причинами виникнення прогалин вправі може бути відсталість законодавства від розвитку життя, недолік при підготовці нормативно-правових актів та інше.
Основним засобом вирішення питання прогалин вправі є видання необхідної правової норми, необхідність якої зумовлена життям. У тих випадках, коли правотворчий орган не зумів усунути прогалину, використовується правило застосування права за аналогією. Під аналогією розуміється схожість між різними явищами та предметами. Застосування права за аналогією не значить свавільного рішення при конкретних справах.  Рішення приймається у відповідності з принципами законності й справедливості. В юриспруденції розрізняють два основних види аналогії: аналогії закону і аналогій права.
Аналогія закону являє собою рішення конкретної юридичної справи на базі правової норми, розрахованої не на даний, а на схожий випадок. Якщо компетентний орган вирішує справу у відповідності з приписами норми, яка регулює найбільш схожі (аналогічні) суспільні відношення, то в даному
випадку має місце аналогія закону. При цьому застосована норма права дане відношення безпосередньо не регулює. Вона регулює інші, але близькі відношення.
Аналогія права - це прийняття рішення по конкретній справі на основі загальних засад і змісту права. Аналогія права застосовується тоді, коли при наявності прогалини неможливо підібрати схожу, аналогічну норму у законодавстві.
Застосування права за аналогією в сучасних державах обмежено. Це повністю виключається при розгляданні кримінальних справ. Кримінальне законодавство виходить з принципу, за яким злочином не може вважатися дія, яка непередбачена кримінальним законом. У зв'язку з постійним
удосконаленням й розвитком законодавства застосування права по аналогії стає рідким виключенням навіть для тих галузей права, де воно допускається.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить